05 Şubat 2015

Star Wars’un Yıldızı Felicity Jones

YAZI: İNAN KIRDEMİR

Hollywood’da Felicity Jones rüzgarı bütün hızıyla esmeye devam ediyor. The Theory of Everything filminde canlandırdığı Jane Hawking karakteriyle Oscar’ın En İyi Kadın Oyuncu kategorisinde aday gösterilen güzel oyuncu, 2016 yılında da adını başarıyla bütünleştirmeye kararlı. Rooney Mara ve Tatiana Maslany ile çekişmeli bir rekabet sonrasında Star Wars ihalesini alan Jones, The Amazing Spider-Man 2 filmiyle oyunculuk tahtını garantilemişti.

 

Fotoğraf: Getty Images Turkey

Godzilla’nın mimarı Gareth Edwards’ın yönetmen koltuğuna oturacağı Star Wars, Lucasfilm ve Disney ortaklığında gerçekleşecek. Yeniden uyarlanan Star Wars, üç seriden oluşuyor. Alias ve Lost gibi ekranlara damga vuran dizilerin dahi beyni J.J. Abrams’ın The Force Awakens’ı serinin ilk ayağı. İkinci bölümün yönetmenliğini ise Chronicle filmiyle tanıdığımız genç yetenek Josh Trank üstleniyor. 

 

Not: Felicity Jones’lu Star Wars 16 Aralık 2016’ta vizyona girecek.

ETİKETLER: OSCAR , ROONEY MARA , FELİCİTY JONES , GARETH EDWARDS , STAR WARS , J.J. ABRAMS , THE FORCE AWAKENS , CHRONİCLE , THE THEORY OF EVERYTHİNG , TATİANA MASLANY