18 Nisan 2019

Sophie Turner'ın Gizli Buhran Dönemi

YAZI: ZEYNEP GÜR

sophie turner

Fotoğraf: Getty Images Turkey

Game of Thrones'un itiraf köşesinde bu defa, Emilia Clarke'ın anevrizma hastalığıyla ilgili yaptığı açıklamadan sonra, Sophie Turner'ı görüyoruz. Geçtiğimiz günlerde, Dr. Phil'in podcast yayınına katılan başarılı oyuncu, Game of Thrones'ta canlandırdığı Sansa Stark karakteri yüzünden sosyal medyada insanlardan aldığı olumsuz tepkilerin nasıl depresyonla sonuçlandığından bahsetti. 

22 yaşındaki genç yıldız, 17 yaşına girdiğinde depresif hissetmeye başladığını açıkladı. Bu noktada, Game of Thrones zaten hayatının büyük bir bölümünü kaplıyordu. Sosyal medyada olumsuz geribildirimlere maruz kalan başarılı oyuncu, o dönemi "Herkes fazla kilolarım hakkında yorum yapıyordu" diyerek özetliyor. Ergenlik döneminde sivilceli bir cilde sahip olduğunu söyleyen Sophie Turner, zamanla insanların kilosuyla, oyunculuğuyla ya da sivilceli cildiyle ilgili yaptığı yorumlara alıştığını dile getiriyor. 

sophie turner

Fotoğraf: Getty Images Turkey

Turner, depresyonunun tek kaynağı sosyal medya olmasa da, oradan aldığı olumsuz tepkilerin akıl sağlığı üzerinde büyük bir etkisi olduğunu söylüyor. Depresyonun sonucunda karşılaştığı zorluklar arasında benlik bilinci ve motivasyon eksikliği olduğunu dile getiren genç oyuncu, o dönemlerde yataktan kalkarken zorlandığını ve intihar etmeye çalıştığını anlatıyor. İngiliz güzel, bu zor günlerini hem nişanlısı Joe Jonas'ın desteğiyle hem de o dönemde aldığı terapi seanslarıyla ve ilaçlarla atlattığını dile getirdi. Game of Thrones serüveninin sonuna gelen Turner, dizi bittikten sonra kendine zaman ayırmaya karar verdiğini ve psikoloji okumayı planladığını söylüyor. 

ETİKETLER: SOPHİE TURNER , GAME OF THRONES