22 Mart 2019

Emilia Clarke'ın Bilinmeyeni: Anevrizma Hastalığı

YAZI: ZEYNEP GÜR

 emilia clarke

Fotoğraf: Getty Images Turkey

"Tam da çocukluk hayallerimin gerçekleşmeye başladığı an, neredeyse aklımı ve hayatımı kaybetmek üzereydim. Bu hikayeyi daha önce hiç paylaşmadım, ama artık paylaşma vakti." Game of Thrones yıldızı Emilia Clarke, The New Yorker'a anevrizma hastalığıyla ilgili yaşadığı zorlukları anlatmaya başlamadan önce bunları söylüyor. 

Ejderhaların Kraliçesi'nin Anevrizmayla ilk karşılaşması Game of Thrones'un ilk sezon çekimleri bittikten sonrasında oluyor. Beyin anevrizması öyle bir hastalık ki, beyin kanaması ya da ciddi sakatlıklarla sonuçlanıyor. Emilia Clarke, Game of Thrones'un ilk sezonu bittikten sonra antrenörüyle spor yaparken yere düşüp bayılana kadar böyle bir hastalığının olduğundan bile bihaber. 

Emilia Clarke'ın o içimizi ısıtan gülümsemesinin ardında her an bir ölüm korkusu gizli. Anevrizmayla ilk karşılaşmasının ardından 4 gün boyunca yoğun bakımda kalan ve ardından geçici hafıza kaybı yaşayan Khaleesi: "En kötü zamanlarımda, o fişi çekmek istedim. Doktorlardan beni ölüme terk etmelerini isteyip duruyordum. İşim - gelecekle ilgili tüm hayallerim - tamamen iletişim üzerine kuruluydu. Bunlar olmadan, beni kayıp sayabilirsiniz." 

emilia clarke

Fotoğraf: Getty Images Turkey

Zor dönemin ardından kendini yeniden iyi hissettiğini ve sonunda bu deneyimlerini dünyayla paylaşmaya hazır olduğunu açıklayan Emilia Clarke'ın aynı zamanda beyin kanaması ve felç geçiren insanlara yardım sağlamayı amaç edinen "Same You" adında bir hayır kurumu da mevcut. 

Game of Thrones'un bu hastalıkla olan savaşında ne kadar ayrı bir yeri olduğunu da belirten sempatik oyuncu, içsel yazısını şu sözlerle bitiriyor: "Game of Thrones'un sonuna geldik; içimde sonsuz bir mutluluk hissi var. Kendimi hikayenin sonunu görebildiğim için şanslı hissediyorum, ve gelecekte beni bekleyen şeyler için heyecanlıyım."

Game of Thrones yıldızının The New Yorker yazısının tamamına buradan ulaşabilirsiniz. 

ETİKETLER: EMİLİA CLARKE