23 Ekim 2015

Sneakerboot ile Kışa Ayak Uydurun

YAZI: İRİS IŞIK

Ekim ayının ortasında bile hava sıcaklığının 1 ila 8 derece arasında gidip geldiği bir iklime sahip Moskova’dan daha iyi bir şehir düşünülemezdi Nike SneakerBoots tanıtımı için. Rusya’nın sanat, müzik, sağlık ve spor sektöründeki önemli isimlerle dolu bir programla yeni koleksiyonu tanımaya başlıyoruz. 

15-10/21/nikexwinter_sneakerboots_ice.JPG

İlk gün sneakerboot’ları Nike Sportswear Tasarım Direktörü Dylaan Raasch’ın ağzından dinlemek için Shchusev Museum of Architecture’dayız. Beton ve tuğladan oluşan binanın soğuk havası konseptle harika bir uyum oluşturmuş. Gerçek buzların içerisinde sergilenerek karşımıza çıkan koleksiyonun en yeni üyesi hem kadın hem de erkek için tasarlanan Flyknit Trainer Chukka SneakerBoot. Nike’ın ikonikleşmiş sneaker tasarımlarını kış mevsimi için güncellediği koleksiyonun diğer üyeleri ise şöyle: Kadınlarda Air Max 1 Mid, Accora, Dunky Sky High 2.0 SneakerBoot erkeklerdeyse Air Max 95, Air Max 90, SneakerBoot ve Nike Lunar Force 1 Duck Boot. Hava geçirgenliği, iç astarının sağladığı konfor ve yansıtma özelliği gibi inovasyonlarla kış günlerinde de Nike’ın klasikleşen silüetlerinde en iyi stili yakalamaya çalıştıklarını dile getiren Dylaan Raasch ayrıca son dönemin hit modellerinden Roshe Run’ı tasarlayan kişi olarak da ilgimizi çekiyor.

15-10/21/nikexwinter_aeroloft.JPG

Ayakkabı koleksiyonunun yanı sıra aktif spor giyim için geliştirilen 2015 Nike Tech Fleece Aeroloft koleksiyonu da bu serginin bir parçası. Bu iki teknolojinin buluşmasıyla ortaya çıkan koleksiyonda soğuk havada da rahat ve korunaklı bir şekilde koşmanın ve yürümenin mümkün olduğu mesajı veriliyor. Markanın yeni sezon mottosu “Get Out Here” yani “Dışarı Çık” söylemi de kötü hava koşullarında spor yapılabileceğini anlatmak istiyor aslında.

15-10/21/150929_nike_moscow_rooftop_0375_e_v5l.jpg

Rus Sneaker Tutkunları

Rusya’nın ses getiren rap sanatçısı L’One, Nike Air Max 95 ve Melnikov’un Evi’ni de dahil ettiği önemli çalışmaları olan illustratör ve sokak sanatçısı Dmitry Aske, Dynamo Moskova futbol takımının yıldızı Aleksandr Kokorin ve punk grubu Glintshake üyelerinden Kate Shilonosova gibi isimleri bir araya getiren Moskova turunun ikinci gününde şehrin tarihiyle tasarımı nasıl birleştirdiğini ve bunun içerisinde spor algısının nasıl yer aldığını dinliyoruz. 1947-1953 yılları arasında Stalin stilinde inşa edilen Moskova’nın en önemli gökdelen serisi Seven Sisters’tan The Kudrinskaya Square ve 1980 Sovyet underground rock ve pop kültürünün sembol ismi Viktor Tsoi’nin grafiti çizimleriyle açık bir müze gibi sergilenen duvar, ziyaret ettiğimiz duraklardan sadece birkaçı.

15-10/21/150929_nike_moscow_rooftop_0493_e_v2l.jpg

Rusya’nın başkentinin arka plan olduğu, soğuk ve ıslak havanın en iyi resmedilebileceği gökdelenlerden birinin çatısında Moskova turumuz boyunca bize eşlik eden isimlerle gerçekleştirilen Nike SneakerBoots fotoğraf çekimi ise belki de bu gezinin içeriğinin koleksiyonla nasıl buluştuğunu en iyi şekilde anlatan kareler. Koleksiyona daha da yakından bakmak için biraz daha beklemelisiniz. 

 15-10/21/nikexwinter_sneakerboots2.JPG

Kasım ayından itibaren nike.com’da ve seçili mağazalarda satışa çıkacak olan Nike SneakerBoots 2015 Holiday Koleksiyonu’nda hangi modeli seçerseniz seçin kış aylarında da stilinizden ödün vermeden, ayaklarınız ıslanmadan sıcak ve konforlu bir şekilde sneaker giymenin keyfini süreceğinize emin olun.

 

ETİKETLER: NİKE , SNEAKERBOOTS , SNEAKER , MOSKOVA , NİKE AİR MAX