18 Ocak 2021

Simone Rocha ile Ses Getirecek Birliktelik

YAZI: DİLRUBA KARAKÖSE

Simone Rocha x H&M

Giambattista Valli, Balmain, Alexander Wang, Kenzo, Erdem, Moschino… H&M’in yıllar içinde imza attığı tüm bu başarılı işbirliklerine şimdi bir yenisi daha ekleniyor. Bu sefer bir araya geldiği isim ise İrlandalı tasarımcı Simone Rocha… Victoryen dönemi andıran tasarımlarıyla markasını şekillendiren Rocha, H&M ile birlikte hazırladığı koleksiyonla birlikte kadın giyimi dışında ilk defa erkek ve çocuk giyimine de yer veriyor. Tasarımcının kişisel etnik mirasıyla birlikte Hong Kong geleneklerinden ve el sanatlarından aldığı ilhamla birlikte hayata geçen parçalar arasında tül elbiseler, trikolar, gömlekler, trençkotlar, günlük tişörtler ve aksesuarlar bulunuyor.

Bu koleksiyonun hazırlanma aşamasında kendi markasının arşivlerinden de esinlenen Simone Rocha geçmiş koleksiyonlarının arasından seçilmiş favori tasarımlarının üzerinde çalışarak, onları yeniden yorumluyor ve daha dinamik hale getiriyor. H&M X Simone Rocha koleksiyonundan giydikleri parçalarla kadınların kendileri güçlü ve havalı hissetmelerini istediğini söyleyen Rocha, bir tasarımcı ve müşteri olarak da H&M işbirliği konseptinin hayranı olduğunu ifade ediyor.

Simone Rocha x H&M

11 Mart 2021’de satışa çıkacak olan ve Daisy Edgar-Jones, Tess McMillan, Kelsey Lu, Francesca Hayward, Adwoa ve Kesewa Aboah gibi isimlerin yüzü olduğu koleksiyonla ilgili H&M kreatif direktörü Ann-Sofie Johansson, “Simone Rocha bir müddettir H&M’in istek listesinde olan bir isim. Bu işbirliği, yeni bir izleyici kitlesine tasarım tarihine ait çok özel bir parçaya sahip olma şansı sunuyor. H&M'de hepimiz, modern kadınsılık ve kadınlık ile ilgili düşünerek buna zaman harcayan, özel tasarım geliştirme sürecinden, iddialı silüetler, şekiller ve süslemeler çıkarmaya kadar, kendini zanaat ve tasarımda mükemmelliğe adamış bir kadın tasarımcıyla çalışmaktan çok ilham aldık. Bu koleksiyondaki her giysi benzersizdir, özeldir, yıllar boyu süren sıkı bir çalışmanın ve titiz araştırmaların sonucudur.” sözleriyle düşüncelerini belirtiyor.

ETİKETLER: MODA , H&M , SİMONE ROCHA