03 Şubat 2015

Prada ve Kadını

 

Bir kadın kendinden emin tarzını yansıtırken bir yandan da rahat olabilir mi, özgür ve tasasız görünürken aynı zamanda her şeye hakim duruşunu koruyabilir mi? Birbirine zıt bu haller Prada'nın 2015 İlkbahar / Yaz Kampanyası'nda buluşuyor.

 

 

 

Prada'nın antik brokar gibi materyalleri ipek jakarlı çoraplarla aynı bedende buluşturduğu, zıtlıklara övgü niteliğindeki 2015 İlkbahar / Yaz koleksiyonu, Steven Meisel'in gözünden reklam filmi oldu. Koleksiyon parçalarındaki zıtlıkların Gemma Ward, Julia Nobis ve Ine Neefs'in bedeninde ve reklam filminde değişik ortamlar, aykırı ruh halleri ve birbiriyle alakasız gibi görünen öyküler olarak hayat bulduğu filmin her sahnesinde özgüven hakim.

 

 

Sezon çantalarının da birer kişilik çalışması olarak yorumlandığı, bir sahnede koruyucu bir şekilde kavranan çantanın diğer sahnede öylesine atılmış hissi uyandırması, zıtlık hissinin her kareye zekice yerleştirildiğinin bir kanıtı. Kampanyanın Richard Day imzalı etkileyici müziği ise durağan çekimlere karşın izleyiciye geçen dinamizm hissinin en büyük kaynağı.

 

Prada 2015 İlkbahar / Yaz kampanya filmini izlemek için tıklayın.

 

 

 

 

ETİKETLER: PRADA , STEVEN MEİSEL , GEMMA WARD , 2015 İLKBAHAR YAZ , JULİA NOBİS , INE NEEFS