25 Haziran 2014

Oscar’ın Ev Hali ve Mücevherleri

YAZI: SUZY MENKES

Elma çiçekleri, gardenyalar, manolyalar ve şakayıklar; tamamı Oscar de la Renta’nın sofra koleksiyonu üzerinde servis edilmişti. İşte hikaye bütün hikaye bu, yani en azından yarısı: Amerikalı tasarımcı Londra’da Mount Street üzerinde bulunan mağazasında rengarenk yeni koleksiyonunun sunumunu gerçekleştirdi.

Elma çiçekleri, gardenyalar, manolyalar ve şakayıklar, Oscar’ın elbiselerine ve tabaklarına asalet katıyordu.

Model olarak Yves Saint Laurent tarafından keşfedilen Hindistan doğumlu tasarımcı Kirat Young da son beş yılına ait en güçlü parçalarının bulunduğu mücevherlerini Oscar de la Renta için sergiledi.

Suzy mücevher tasarımcısı Kirat Young ile (ortada) ve Oscar de la Renta’nın Başkan Yardımcısı Eliza Bolen (sağda) 

Tavuskuşu tüyleri ve avize küpeler dahil olmak üzere dünyanın her yerinden esinlenmeler vardı. Bu esinlenmelere Oscar’ın Marakeş tarzı çanta ve terlikleri ile uyumlu egzotik duygular eklenmişti.

Kirat Young’un tavuskuşu esinlenmeli küpeleri

Ama gecenin diğer bir ev sahibi de Oscar de la Renta’nın kreatif direktörü Caroline Irving’di. Onun deniz mavisi ve ot yeşili karışımları, çiçeklerle dolu masalara yaz dokunuşu yaparak etrafa keyif veriyordu. 

Carolina Irving’in cam koleksiyonu

Gecenin en şıkı ödülünün sahibi ise Allegra Hicks oldu. Allegra, Mary Quant tasarımı olan rustik art nouveau desenli vintage bir pantolon-ceket takım giymişti. Bu takım, oymalı ahşap kase ve leopar desenli şarap kadehleri ile kusursuz bir karışım sergiliyordu.

Roksanda Ilincic’in Mount Street’te bu hafta açacağı mağazayı da düşünürsek, bu cadde Londra’nın en gözde moda merkezlerinden biri olmaya devam edecek.

Roksanda Ilincic’in mimar David Adjaye tarafından tasarlanan yeni mağazası.

 

Çeviri: Ayça Demirhan

İlgili Başlıklar