15 Temmuz 2017

Olivier Rousteing Balmain için Fotoğrafladı

YAZI: İNAN KIRDEMİR

Balmain’deki kreatif direktörlük görevine başladığında, henüz 24 yaşındaydı Olivier Rousteing. Balmain’in gelmiş geçmiş en genç tasarımcısı olarak tarihe geçti. Paris moda sahnesindeyse Yves Saint Laurent’den sonra tasarım kariyerini genç yaşta zirveye taşıyabilen ikinci isim kendisi. Hem sosyal medya ile kurduğu yakın ilişki, hem popüler çevresi, hem de genç nesil tarafından çok sevilmesi, şu an 31 yaşında olan Rousteing’i yıllar içerisinde bir yıldıza dönüştürdü. 

Balmain

O, aklına koyduğunu gerçekleştirebilecek bir azme sahip. Balmain Sonbahar/Kış 2017-18 kampanyasıyla geniş yetenek yelpazesine, moda fotoğrafçılığını eklemesine bu nedenle şaşırmamak lazım.

Rousteing'in büyüleyici Paris'e ithaf ettiği kampanya çekimleri, şehri bir gece vakti ele geçiren Balmain Ordusu'nun rütbeli silahşörleri Natasha Poly, Lara Stone, Presley Gerber, Ton Heukels, Jon Kortagarena, Marlon Teixeira, Grace Bol, Aleyna Fitzgerald, Alexina Graham ve Valery Kaufman ile gerçekleşiyor.

Balmain

Çektiği ilk moda kampanyasıyla fotoğrafçılığa iddialı bir giriş yapan Rousteing,"Sosyal medyanın, kendimi doğru ifade etmek için kullandığım direkt bir araç olduğunu defalarca dile getirmiştim. Balmain tutkunları ve beni sevenlerle doğrudan iletişim kurmanın yarattığı sahici hissi, Balmain içerisinde de deneyimlemek istedim. Fotoğrafçıılığa el atmamının nedeni bu. Bu sayede Balmain sadece podyumda değil, her yerde benim vizyonumu yanstıyor olacak." diyor.

Balmain'den Sahip Olmanız Gereken 5 Parça

Sonbahar/Kış 2017-18 koleksiyonundaki tasarımlarında ışıltı dozunu azaltmadan savaşçı kadınları sahneye çıkaran Balmain, vahşi cazibesiyle sezonun trend rotasını çizmeye devam ediyor.

 

ETİKETLER: BALMAİN , OLİVİER ROUSTEİNG , JON KORTAJARENA , NATASHA POLY , LARA STONE , 2017-18 SONBAHAR/KIŞ