25 Eylül 2013

Moda ve Sinemanın Kesiştiği Nokta

Kreatif direktörü Ece Ege'nin "Hiçbir şey duyguları ele geçirmek konusunda film kadar başarılı değildir." bağlamından yola çıkarak zarafetin karanlık yanına kapılan Dice Kayek iki yeni moda filmi üretti. 

Yönetmen Marie Schuller ile işbirliği yaparak üretilen bu filmlerden ilki Noir. 1961 yapımı Alain Resnais filmi "Last Year In Marienbad" deki kilit sahnelerin tekrarı ile üretilen bu filmi, modayı ana karakterlerin arka planında tutan aynı zamanda da modayı karanlıktan aydınlığa doğru ilerleten bir film.

Dice Kayek'in 2014 İlkbahar/Yaz koleksiyonunun sezona özgü bir yorumu olan Pearl filmi ise markanın kreatif dünyasının bir incelemesi. Moda şovunun sıradışılığına ve sunumun yaratıcılığına ışık tutan Pearl'de ışık ve gölge oyunlarının yarattığı atmosferde görülebilir.

Paris Moda Haftası boyunca gösterimde olacak bu filmlerin galası 25 Eylül'de Grand Palais Auditorium'da yapılacak. Ardından vogue.com'da yayınlanacak.

Yönetmenin moda bölümünün başında olduğu SHOWstudio, Noir'i 26 Eylül'de özel olarak gösterime sunacak ve Dice Kayek'e ait 3 ikonik parça aynı tarihten itibaren SHOWstudio'nun online mağazından satın alınabilecek.

 

 

İlgili Başlıklar