14 Ocak 2020

Merakla Beklenen Kraliyet Buluşması Gerçekleşti!

YAZI: ZEYNEP GÜR

queen,elizabeth,meghan,markle

Fotoğraf: Getty Images Turkey

Beklenen gün geldi çattı. Merakla beklenen Kraliyet randevusu dün erken saatlerde gerçekleşti. Sussex Dük ve Düşesi'nin Kraliyet ailesinin kıdemli üyeleri olarak monarşi rollerinden vazgeçeceklerini açıklamasının ardından, Prens Harry majesteleri tarafından görüşmeye çağrıldı. Kraliçe'nin Norfolk'taki Sandringham Malikanesi'nde başta Kraliçe Elizabeth olmak üzere Prens Charles, Prens William ve Prens Harry arasında geçen toplantıya Meghan Markle Kanada'dan görüntülü arayarak katıldı. İşte o görüşmeden sonra Kraliçe Elizabeth'in yaptığı açıklama:

Bugün ailem ve torunumun ve onun ailesinin geleceği hakkında çok yapıcı tartışmalar yapıldı. Ailem ve ben, Harry ve Meghan'ın genç bir aile olarak yeni bir yaşam kurma arzusunu tamamen destekliyoruz. Onların Kraliyet Ailesi'nin tam zamanlı çalışan üyesi olarak kalmasını tercih etsek de, ailemizin değerli bir parçası olarak kalırken daha bağımsız bir yaşam sürdürme isteklerine saygı duyuyor ve onların bu arzularını anlıyoruz. 

Harry ve Meghan yeni hayatlarını kamu fonlarından bağımsız kurmak istediklerini açıkladılar. Bu nedenle, Sussex'lerin Kanada ve İngiltere'de zaman geçireceği bir geçiş dönemi olacağı konusunda anlaşmaya varıldı. Bunlar ailemin çözmesi gereken karmaşık konular ve daha yapılması gereken çok iş var. Nihai kararı, önümüzdeki günlerde sizlerle paylaşacağız.

Prens Harry'nin kararından sonra yaşadığı üzüntüyü ve Kraliyet ailesinin artık bir takım olmadığını ifade eden Prens William cephesinden ise henüz bir açıklama gelmedi. Fakat Cambridge Dükü'nün konuyla ilgili düşünceleri, "Kollarımı tüm hayatım boyunca kardeşimin etrafına sardım ve bunu artık yapamam; biz ayrı varlıklarız" açıklamasından belliydi.  Sussex Dük ve Düşesi'nin duyurusundan sonra sarayda derin bir hayal kırıklığı yaşandığı söyleniyor ve haberler sonucunda ailenin kıdemli üyeleri zarar görüyor.

ETİKETLER: KRALİÇE ELİZABETH , PRENS HARRY , MEGHAN MARKLE , İNGİLİZ KRALİYET AİLESİ