05 Nisan 2017

Melania Trump'ın İlk Resmi First Lady Portresi

YAZI: İNAN KIRDEMİR

Melania Trump’ın beklediği büyük gün nihayet geldi. Beyaz Saray’ın web sitesinde resmi first lady portresi yayınlanan Melania Trump’ın bu özel fotoğraf karesi için hangi tasarımcıyı tercih ettiği de ilk andan itibaren çok konuşulan ayrıntılardan biriydi. Beyaz Saray, bu soruya resmi bir açıklama getirmekten kaçınırken, Instagram sayesinde yeni first lady'nin resmiyet şıklığını Dolce & Gabbana’dan yana kullandığını öğrendik. Melania Trump’ın neden Amerikalı bir moda tasarımcısıyla çalışmadığının cevabı ise henüz bilimmiyor.


17-04/05/04flotus-web-blog427-1491394134.jpgFotoğraf: The White House

Seçim kampanyası boyunca Amerika'nın gücünü yerli markaları ve ürünleri destekleyerek göstermek gerektiğini savunan Donald Trump'ın, Amerikan değerlerini taşımayı amaçlayan first lady portesindeki İtalyan ektisi şimdiden kafa karışıklığına neden oluyor. Sadece Amerikan ürünlerinin satın alınması konusunda aylardır yüksek sesle çağrıda bulunan Trump, görünen o ki first lady'ye söz geçiremiyor. 

Belçikalı fotoğraf sanatçısı Regine Mahaux'un çektiği portrede resmi bir duruş sergilemeye çalışan Melania Trump'ın gösterişli mücevherleri de gözden kaçmıyor. Dikkatlerden kaçmayan bir başka ayrıntı ise fotoğraftaki Photoshop dozu. 

 

Melania Trump Hakkında Bilmeniz Gereken 5 Gerçek

Kimine göre First Lady'lik makamı için yeterli değil, kimine göre ise dünyanın en güzel First Lady'si. Kimi Trump markasının altında ezildiğini düşünüyor, kimi ise eşinin yanında duruşunu takdir ediyor. Sevin ya da sevmeyin, beğenin veya beğenmeyin Melania Trump'ın sansasyonel bir First Lady olduğu su götürmez bir gerçek. Bu gerçeği anlamak için, Melania Trump hakkında bilmeniz gereken 5 gerçeği okumanız yeterli. 

 

ETİKETLER: DONALD TRUMP , MELANİA TRUMP , FİRST LADY , DOLCE & GABBANA