25 Mart 2020

Marka Bilinci Yüksek, Destek Timi: H&M Group

YAZI: ELİF ALTINTAŞ

h&m, corona, koronaFotoğraf: @hm

Hızlı moda devi H&M'in, Çin'deki ve Avrupa'daki çoğu mağazasının kapılarını geçiçi olarak kapatma kararı almasının üzerinden sadece birkaç hafta geçti. Koronavirüs ile mücadele konusunda, yalnızca çalışanlarının sağlığını değil tüm dünyaya iyi gelecek bir şeyler yapma peşinde olan H&M Group, şimdi de pandeminin geniş çaplı etkilerinin üstesinden gelmek için, tedarik zincirinin hastanelere ve sağlık çalışanlarına sağlanacak kişisel koruyucu ekipman üretmesi için hızlı bir çalışmaya başladı.

H&M Sürdürülebilirlik Grubu Başkanı Anna Gedda “Koronavirüs her birimizi önemli derecede etkiliyor ve H&M Group, diğer birçok kuruluş gibi bu olağanüstü durumda yardımcı olmak için elinden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyor. Bu çalışmaları yapabileceğimiz tüm destekler için ilk adım olarak görüyoruz. Bu süreci hepimiz beraber yaşıyoruz ve bunu mümkün olduğunca kolektif bir şekilde ele almamız gerekiyor” açıklamasında bulundu.

Marka, en kısa zamanda teslimat yapmaya başlamak için, geniş çaplı satın alma operasyonları ve lojistik kapasitelerini de dahil ederek tüm tedarik zinciri kapasitesini kullanacağını bildirdi. Şirketin dünya çapındaki tedarik zinciri ekipleri de kolektif olarak, ülkeleri ve toplulukları desteklemek için başlayan bu çalışmaları destekliyor olacak.

ETİKETLER: H&M , CORONAVİRUS , KORONAVİRÜS