22 Eylül 2015

Louis Vuitton’un Londra Çıkarması: Series 3

YAZI: İNAN KIRDEMİR

Series 3, Louis Vuitton’un hikayesinde bir zaman yolculuğu sunmuyor. Bu yüzden markanın hikayesine dönüp bakabileceğiniz bir retroperspektif değil. Sergi, 2013 yılında Louis Vuitton’nun kreatif direktörlüğüne geçiş yapan Nicolas Ghesquière’in Vuitton yolculuğunu da ele almıyor. Bu yolculuğun haritasını geçtiğimiz Şubat’ta, Los Angeles’ta Series 2 ile çizmişti. Peki ya Series 3 ne anlatıyor?

15-09/22/lv_s3_jms_posterroom3-1442918716.jpg

Series 3’ü Londra’da ziyaret edenler de bu sorunun cevabının peşinde. Kapıların ardında saklanan hikayenin konusunu tahmin etmek güç. Bildiğimiz kadarıyla görünürde herhangi bir yıldönümünden söz etmek mümkün değil. Louis Vuitton’un köklü sarayında, yeni bir yapılanma ya da restorasyon da yok. Bu durumda cevabı markanın CEO’su Michael Burke’ta aramak gerekiyor.

15-09/22/lv_s3_jms_accessories4.jpg

Michael Burke, Series 3 sergisini Louis Vuitton’un sadık müşterileriyle kurduğu bağın yansıması olarak özetliyor. Ghesquière’in yaratıcı dünyası da serginin bir parçası. Kreatif direktörün ruhunu besleyen ilham perileriyle tanıştıran sergi, Ghesquière’in yaratıcı dünyasında molaya yer olmadığını büyük harflerle yazıyor.

15-09/22/lv_s3_jms_abstracttitle_detail.jpg

Meraklısına not: Series 3 sergisi Londra’da Somerset House’ta 18 Ekim’e kadar ziyarete açık.

Louis Vuitton Series 3 Daveti

ETİKETLER: SERİES 3 , LOUİS VUİTTON , LONDRA , NİCOLAS GHESQUİERE