07 Mayıs 2015

Louis Vuitton Hollywood Güneşiyle Buluşursa

YAZI: İNAN KIRDEMİR

California, eğlencenin kalbi. Şehrin bu özelliği tartışılmaz fakat asıl mevzu Ghesquière’in Parizyen ruhunu Amerikan Rüyası’yla buluşturup, Palm Springs’i sıcak bir baloya dönüştürmesi. Louis Vuitton, 2015/16 Resort koleksiyonu için tercihini Palm Springs’in büyüleyici güneşinden yana kullandı. Bop Hope’un evininin fütürüstik mimarisiyle buluşan Resort koleksiyonunda Gehesquire’in yenilikçi ruhunu hissetmemek elde değil.

 

 

 

15 yıl önce, bir Palm Springs tatili sırasında Bob Hope’un evini keşfeden kreatif direktör, başta evin manzarası olmak üzere, iç dekorun 50’ler dokusuna hayran kalmış. Evin çarpıcı ve keskin mimarisini Resort koleksiyonuna uyarlayan Ghesquière’e, aynı anda tatlı ve sert görünme fikri cazip geliyor.

 

 

 

 

Selena Gomez, Kanye West, Catherine. Deneuve, Michelle Williams, Charlotte Gainsbourg ve Grimes gibi isimlerin izlediği defilede Louis Vuitton, etekleri ve çöl botlarıyla dikkat çekiyor. 1930’ların Hollywood ışığıyşa Paris sokaklarını aydıntlatmayı amaçlayan Ghesquière imzalı LV koleksiyonu, hem çarpıcı hem şık.

 

 

 

 

 

 

 

 

ETİKETLER: LOUİS VUİTTON , NİCOLAS GHESQUİÈRE , PALM SPRİNGS , SELENA GOMEZ , LOUİS VUİTTON CRUİSE 2016 , RESORT , BOB HOPE