10 Nisan 2020

Louis Vuitton Fabrikalarının Kapılarını Açıyor

YAZI: ELİF ALTINTAŞ

louis vuitton-maske

Moda endüstrisi, belki de en çok ihtiyaç duyulan bu zamanda, Covid-19 mücadelesine destek vermeye devam ediyor. Salgın nedeniyle üretim merkezlerinin ve atölyelerinin kapılarını kapatan markalar, yine ayı sebepten yardıma ihtiyaç duyan kişilerin en kısa sürede maske ihtiyacını karşılamak için fabrikalarının kapılarını tekrar açıyor. Bu markalardan biri de Louis Vuitton.

Louis Vuitton, Fransız hükümetinin Covid-19 ile mücadelede çok daha fazla maske gereksinimini karşılamak için Marsaz, Saint-Donat, Saint-Porçain, Ducey ve Saint Florence atölyelerindeki yüzlerce zanaatkarıyla üretime başladığını belirtti.

louis vuitton-maske

Louis Vuitton’un Başkanı ve CEO’su Michael Burke, ilk olarak Saint-Florence atölyesini ziyaret ederek, 22 gönüllü zanaatkarın sahada mücadele eden sağlık görevlileri için hali hazırda gerçekleştirdikleri üretimi formalize etti.

Koruyucu maskeler, Fransız hükümetinin birçok departmanının onayı, tekstil endüstrisinin temel ihtiyaçlarını karşılayan ve bölgesel bir network olan Mode Grand Ouest ile işbirliği içinde üretiliyor.

Michael Burke, Sainte-Florence atölyesini ziyaretinde Louis Vuitton’un, önemli bir Fransız şirketi olarak bedelsiz binlerce maskenin üretilip bölgede en çok ihtiyacı olan noktalara ulaştırılmasında gönüllü olarak çalışan zanaatkarlarına minnettar olduğunu ve bölgedeki tekstil endüstrisiyle işbirliğinden büyük bir memnuniyet duyduğunu belirtti.

ETİKETLER: LOUİS VUİTTON , KORONAVİRÜS , MASKE