30 Ekim 2020

Londra Erkek Moda Haftası Şubat Programına Dahil Edildi

YAZI: HAZAL BAYAT

vogue-runway
Fotoğraf: Vogue Runway

İngiliz Moda Konseyi (British Fashion Council), her yıl Ocak ayında düzenlenen Londra Erkek Moda Haftası'nı iptal ettiğini açıkladı. Geçmişte erkek giyimine ayrılan ancak 2020 başlarında cinsiyetsiz bir moda haftasına dönüşmeye başlayan etkinlik, 19-23 Şubat tarihlerindeki programa dahil edilecek ve dijital ağırlıklı olarak gerçekleştirilecek. Erkek giyimi alanında tasarımlar yapan modacıların üretimlerini satmaları için düzenlenen kampanyalara destek ise Ocak ayında da sürecek.

Yapılan düzenlemeyle alakalı olarak “Yeni kurulan Pozitif Moda Enstitüsü (Institute of Positive Fashion) doğrultusunda amacımız moda haftası modelimizi yeniden tanımlamaya devam etmek. Ocak'taki erkek giyim programını Şubat ayındaki Londra Moda Haftası'na taşımak, hem moda haftasının cinsiyetini ortadan kaldırmaya yardım edecek, hem tasarımcılara hangi koleksiyonu ne zaman göstereceklerini düşünmek için daha fazla esneklik sağlayacak hem de seyahat gereksinimlerini en aza indirerek bizi daha sürdürülebilir bir geleceğe bir adım daha yaklaştıracak" diyen İngiliz Moda Konseyi CEO'su Caroline Rush, yapılan değişikliğini hedeflerine de dikkat çekti.

ETİKETLER: İNGİLİZ MODA KONSEYİ , BRİTİSH FASHİON COUNCİL , LONDON MEN'S FASHİON WEEK , LONDON FASHİON WEEK , LONDRA MODA HAFTASI , LONDRA ERKEK MODA HAFTASI