08 Temmuz 2019

Lady Diana'nın İkonik Sweatshirt'ü Açık Artırmada!

YAZI: ELİF ALTINTAŞ

lady dianaFotoğraf: Getty Images Turkey

Kensington Sarayı'nın en ikonik gardırobuna sahip, cesur moda adımlarıyla tanınan ve kraliyetin en güçlü görünümlerine imza atan Prenses Diana'nın, 1997 yılında spor salonundan çıkarken görüntülendiği ikonik 'Virgin Atlantic' sweatshirt'ü açık artırmada!

Lady Diana'ya Sir Richard Branson tarafından hediye edilen sweatshirt, Amerika merkezli RR Müzayedesi'nde tekliflere açık ve teklifler 10 Temmuz'da sona erecek. Ancak şunu söylemeliyiz ki hali hazırda, sweatshirt için yapılan teklifler 7000 dolar bandında.

1997'deki trajik kazadan sadece birkaç ay önce Prenses Diana ikonik sweatshirt'ü, yakın arkadaşı ve uzun süredir kişisel antrenörü olan Jenni Rivett'e hediye etmiş ve şu notu düşmüş: "Sevgili Jenni, Diana'dan sevgiler, Diana, x"

Galler Prensesi, paparazzilerin yeni fotoğraf almasını önlemek adına, zekice bir taktik geliştirmiş ve aynı sweatshirt'ü tekrar tekrar giymişti. 

lady dianaFotoğraf: Getty Images Turkey

Rivett, "Zamansız ölümünden birkaç ay önce, benim için birkaç tişört bıraktığını söyledi. 'Virgin Atlantic' de onların arasındaydı. Bu kazak Sir Richard Branson tarafından ona verildi. Düzenli olarak spor salonuna yaptığı ziyaretlerde en çok giydiği şey oldu. Spor salonuna gelirken giydiği şeylerden ziyade, dünyada odaklanacak çok daha önemli konuların olduğunu hissetti. Bu nedenle her seferinde ünlü Virgin sweatshirt'ünü giymenin medyadaki telaşı durdurmak için iyi bir yol olacağına karar verdi” dedi.

Meraklısına not: Virgin Atlantic sweatshirt, 1930'lu ve 1940'lı yıllarda Peru'lu ressam Alberto Vargas tarafından çizilen ve küçük kızlardan ilham alan 'Flying Lady' logosunun retro bir görüntüsüne sahip.

ETİKETLER: PRENSES DİANA , LADY DİANA , İNGİLİZ KRALİYET AİLESİ