13 Nisan 2016

Kate Moss ve Naomi Campbell'dan Meme Kanserine Farkındalık

YAZI: İNAN KIRDEMİR

Gerçek süper modeller Kate Moss ve Naomi Campbell, meme kanserine farkındalık kampanyasında yeniden bir arada. 90’larda başlayan arkadaşlıklarını yılların dostluğuna çeviren Moss ve Campbell, sosyal sorumluluk konusunda da arkadaşlık ilişkilerinde olduğu kadar duyarlı ve hassaslar. 20 yıl önce Ralph Lauren’in çok yakın bir arkadaşını meme kanserinden kaybetmesiyle başlattığı Fashion Targets Breast Cancer projesi, Amerikan Moda Tasarımcıları Birliği'nin tüm dünyada meme kanseri konusunda bilinç oluşturmayı hedefliyor.

16-04/13/kate-moss-naomi-campbell-1460508274.jpg

İkonik süper modeller, Fashion Targets Breast Cancer projesi için tam 20 yıl sonra ikinci kez objektif karşısına geçti. Bu anlamlı geri dönüşten sonsuz mutluluk duyduğunu belirtken Kate Moss, 1996’dan bu yana desteğini hiçbir zaman esirgemeyen moda dünyasına da teşekkürlerini sunmadan geçmedi. Naomi Campbell da meme kanserine karşı başlatılan mücadelede katedilen yolda ikinci kez adım atmaktan son derece gururlu.

Kate Moss, Naomi CampbellFashion Targets Breast Cancer - 1996

1996’da başlatılan Fashion Targets Breast Cancer projesinin süper modeller kadrosundan Claudia Schiffer’den Yasmin Lebon’a yıldız isimler geçti. Moda dünyası ve yıldız isimlerin katkısıyla bugüne kadar tam 16 milyon Pound’luk bir bağış elde edildi. Binlerce hayat kurtaran Fashion Targets Breast Cancer, çalışmalarına ikonik güçleri de dahil ederek meme kanseriyle mücadelede farkındalık yaratmaya devam ediyor. Projeye objektifiyle gönüllü destek veren usta fotoğrafçı Mario Testino da Fashion Targets Breast Cancer'in görünmeyen kahramanlarından.

ETİKETLER: NAOMİ CAMPBELL , KATE MOSS , RALPH LAUREN , FASHİON TARGETS BREAST CANCER , MARİO TESTİNO