08 Ocak 2016

Balmain Ordusunun Yeni Generalleri: 90’ların Süper Modelleri

YAZI: İNAN KIRDEMİR

“90’ların süper modellerini özlüyorum.“ Alexa Chung’ın Olivier Rousteing ile Vogue Festival 2015 kapsamında gerçekleştirdiği röportajı izleyenler, bu cümleyi hatırlayacaktır. Röportajda Olivier Rousteing, 90’ların süper modellerinin günümüz moda dünyasındaki eksikliğini hisettiğini defalarca dile getirmişti. Balmain, modanın en dinamik ordusundan ziyade modanın en kalabalık ailesi. Rousteing’in ilham perileri çoğunlukla Balmain ailesinin üyeleri. Rihanna’dan Kim Kardashian’a, Gigi Hadid’ten Kendall Jenner’a popüler kültürün yıldızlarıyla bir takım arkadaşlığı yaratan Rousteing’in, 2015 yılında gerçekleşen bütün moda savaşlarını kazandığı Balmain ordusuna, 90’ların ikonik modelleri Cindy Crawford, Naomi Campbell ve Claudia Schiffer süper generaller olarak tayin edildi.

Balmain

Balmain ordusuna katılan süper güçlerle, markada yeni bir dönemin başladığını müjdeleyen Rousteing, Balmain’in sosyal medyadan ve takipçilerden ibaret olmadığını, markanın tutkulu bir Parizyen aşkını temsil ettiğini söylüyor. Rousteing’in podyumun ikonik modelleri hakkında düşünceleri odukça açık ve net: “Ben bu süper kadınlar sayesinde modaya aşık oldum ve yine bu süper kadınlar sayesinde en büyük aşkımı gerçekleştiriyorum.“

Balmain

İlkbahar/Yaz 2016 kampanyasında özlediği süper modelleri Balmain ordusuna atayan Olivier Rousteing, Steven Klein’ın kadrajından gördüğümüz ikonik güç sayesinde 2016 yılında da kazanacaği zaferlerle çok konuşulacağa benziyor.

Balmain

ETİKETLER: OLİVİER ROUSTEİNG , BALMAİN , CLAUDİA SCHİFFER , NAOMİ CAMPBELL , CİNDY CRAWFORD