07 Mayıs 2019

Jared Leto'nun Kafası Nereye, Biz Oraya!

YAZI: İNAN KIRDEMİR

Jared Leto

Fotoğraf: Getty Images Turkey

Kafa nereye, biz oraya! Camp: Notes on Fashion temalı MET Gala 2019'un sloganı olabilir bu! Jared Leton'un yanında taşıdığı suni kafasına sağlık! Gece boyunca elden ele dolaştı. Kendall Jenner mıncıklamalara doyamadı, Salma Hayek gördüğü anda fotoğraf çektirdi, Jimmy Fallon aldı başına geçirdi. Kırmızı halıda yarattığı sansasyona değinmiyoruz bile... Kırmızı halıya adım atar atmaz sosyal medyayı büyüledi. Kadınlarda dört kıyafet değiştirerek Lady Gaga, erkeklerde ise 'kafa'sıyla Jared Leto geceye damga vurdu. 

Peki kendi kafasını aksesuar olarak yanında taşıma fikri nereden çıktı? Gucci'nin kreatif direktörü Alessandro Michele'den elbette. Daha önce Gucci 2018-19 Sonbahar/Kış podyumundan aşina olduğumuz fikir, kırmızı halıda da işe yaradı ve bugünün manşetlerini süsledi. 

Gördüğünüz gibi yaratıcı fikirlerin, sıra dışılığın ve normların ötesine çıkabilmenin özgürlüğünü kutlayan MET Gala yüksek modanın konu başlığı olarak sunduğu her yeniliğe özgün bir platform sağlıyor. Burada cinsiyet sınırları ortadan kalkıyor, akışkan cinsiyet konuşuyor. Toplumun yüklediği rollere meydan okunuyor, herkes hissettiği ve olmak istediği gibi hareket ediyor. Alessanro Michele ve Jared Leto gibi cesur kişilikler de bu yüzden mühim çünkü gerçek yaratıcılık 'kafa'da bitiyor!

 MET Gala 2019: Gecenin Dikkat Çeken Kırmızı Halı Görünümleri

 

 

ETİKETLER: METGALA2019 , JARED LETO , GUCCİ , KENDALL JENNER , ALESSANDRO MİCHELE