07 Mayıs 2019

Tüm Alkışlar 1 Gecede 4 Kıyafet Değiştiren Lady Gaga'ya

YAZI: ZEYNEP GÜR

lady gaga

Fotoğraf: Getty Images Turkey

Evet yanlış duymadınız, tüm alkışlar bir gecede 4 kıyafet birden değiştiren Lady Gaga'ya. Kırmızı halının teatral kraliçesi Lady Gaga, Met Gala 2019 kırmızı halısını da kendi tiyatro sahnesine çevirmeyi başardı. Beş dansçı, bir fotoğrafçı ve makyaj sanatçısı Sarah Tanno ile kırmızı halıya epik bir giriş yapan Lady Gaga için şov daha yeni başlıyordu. 

lady gaga

Fotoğraf: Getty Images Turkey

Rihanna'nın ikonik Guo Pei imzalı omlet elbisesini, ekstra hacimli Brandon Maxwell elbisesiyle düelloya davet eden Lady Gaga'nın ihtişamlı Met Gala sahnesinde birinci perdedeyiz henüz. Etrafında pervane olan şovmenler, ellerindeki şemsiyeleri bir kenara bırakıp Lady Gaga'nın fermuarını açmaya başlıyor; ve ardından bir Brandon Maxwell daha. Lady Gaga'nın çarpıcı kelebek kirpikleri, bu defa Tiffany & Co. imzalı kolyesinin gölgesinde kalıyor. 

lady gaga

Fotoğraf: Getty Images Turkey

Onu izlerken, Gaga'nın o sırada sadece poz vermediğini idrak ediyorsunuz. O aslında kendi kırmızı halı manifestosunu anbean yaşıyor. Geri kalanlar gibi acele adımlarla merdivenlerden çıkmak yerine, meraklı gözlere ve ardı arkası kesilmeyen flaşlara rağmen alabildiğine ağır çekimde hareket ediyor Lady Gaga.

lady gaga

Fotoğraf: Getty Images Turkey

Hızlı kıyafet değiştirme hilesi, Lady Gaga'nın meydan okuyan doğası ve avangart tavrıyla "kusursuz bir illüzyona" dönüşüyor desek yeri. Gaga'nın, 2012 ve 2018 yılları arasında stilisti olan Maxwell'in de bu kusursuz illüzyonda bir parmağının olması kulağa ayrı bir anlamlı geliyor. Tabii artık Lady Gaga'nın limitsiz gardırobunun perde arkasındaki yeni isimler Sandra Amador ve Tom Eerebout ikilisi...lady gaga

Fotoğraf: Getty Images Turkey

Met Gala 2019'u ele geçiren Lady Gaga'nın provokatif ve bir o kadar cesur son perdesine geldi sıra. Kırmızı halı finalini ultra kışkırtıcı bir performansla yapan A Star Is Born yıldızı, bir gecede dört kıyafete imza atarak gerçek bir 'camp' olduğunu kanıtladı. Kırmızı halıyı onun kadar ciddiye alan biri çıkana dek, o sadece kendi kendinin rakibi. 

Met Gala 2019'un en iyi kırmızı halı görünümlerine buradan ulaşabilirsiniz.

ETİKETLER: LADY GAGA , MET GALA 2019 , METGALA2019 , KIRMIZI HALI , BRANDON MAXWELL