06 Kasım 2019

İsveç Tasarımı İngiliz Cazibesiyle Buluşuyor: Acne Studios x Mulberry

YAZI: ELİF ALTINTAŞ

acne studios, mulberry

Acne Studios ve Mulberry İsveç tasarımını İngiliz cazibesiyle birleştirerek kapsül bir koleksiyon oluşturuyor. Acne Studios'un Musubi ve Mulberry'nin Bayswater çantası gibi iki markanın da imza parçaları, sınırlı sayıda ürün yelpazesiyle taze bir görünüm kazanıyor.

Mulberry’ın CEO’su Thierry Andretta ortaklık için “Acne Studios ve Mulberry iş birliği, her iki markanın ruhunun mükemmel bir tezahürü. Acne Studios’un harika İsveç tasarım ahlakını sergiliyor" açıklamasında bulundu. 

acne studios, mulberry

Acne Studios’un Musubi çantasının özgün origami düğümü, Mulberry Bayswater ile birleştirilerek evin en sevilen stillerinden ikisi, klasik meşe ve siyah renklerinin yanı sıra ek olarak pembe renkle bir araya geliyor. 

Acne Studios'un Yaratıcı Direktörü Jonny Johansson, arzu edilen ve amacı olan çantalar yapmanın iyi hissettirdiğini belirtirken; “Görünümü ilginç bir şekilde döndürdüğünü düşündüğüm koleksiyonun, saf İsveçliği ve İngilizliği var. Çantaların pratik olmalarını seviyorum ve insanlar da onları taşımayı istiyor" açıklamasında bulundu.

Koleksiyon 5 Kasım'da seçili Acne Studios ve Mulberry mağazalarında satışa sunuldu.

ETİKETLER: ACNE STUDİOS , MULBERRY