22 Haziran 2015

İlkbahar/Yaz 2016 Erkeği

YAZI: İNAN KIRDEMİR

Givenchy’nin Modern Sicilya Ordusu
 
Moda dünyasında cesaret sadece kadına özgü değil. Riccardo Tisci, 2016 İlkbahar/Yaz için hazırladığı ön koleksiyonla erkek giyimine getirdiği cesur dili bir kez daha hatırlatıyor. Militer etkiyle kuşattığı koleksiyonunda kullandığı desenler ve asit yeşilinin kusursuz hakimiyeti, kurduğu modern Sicilya ordusunun ön koşulu adeta. Baskı ve grafik konusunda her zaman dikkat çekmeyi başaran Givenchy, bu sezon da oldukça iddialı. 2011 Sonbahar/Kış koleksiyonundan anımsadığımız, ısırmaya hazır Rottweiler baskılı sweatshirt’ler ve tişörtler yerini hırçın babunlara bıraksa da, Givenchy kışkırtıcılığından ve asiliğinden hiçbir şey kaybetmiyor.
 
 
Givenchy erkeği için etek giyme fikri hiç uzak bir fikir değil. 2013 Resort koleksiyonunda, podyumlarda gördüğümüz etekli Givenchy erkeği, 2016 baharı için geri dönüyor. 
 
 
 
 
Sicilya’da Bir Çin Sarayı
 
Domenico Dolce Palermo’daki Çin Sarayı’nı ilk ziyaretinde 7 yaşındaymış. Sicilya’nın göbeğinde büyüyen Domenico, katolik dünyanın kalbinde bulunan Çin dokusuna çocukluğunda hiçbir anlam veremese de, son erkek koleksiyonuyla 18. yüzyılın aristokrat çizgisini, Uzak Doğu’yla birleştirerek podyumda modern bir masal yazıyor.
 
 
 
Prada’nın Şortları
 
Miuccia Prada’nın erkekleri 2016 baharına hazır. Açık renklerin ve kısa şortların ön planda olduğu koleksiyonda salaş tişörtlerin, sweatshirt’lerin bahar coşkusunu hissetmek mümkün.  Prada, deri sweater’lara yeni bir bağlama tekniği getirmeyi de ihmal etmiyor. Fermularınızı çapraz çekmeye hazır mısınız?
 
 
 
 
Burberry’nin İngiliz Kökleri
 
Burberry Prorsum, Christopher Bailey direktörlüğünde bir sezon daha köklerine sadık kalıyor. İngiliz erkeğinin stil anlayışını yıllardır baştan sona tanımlayan Burberry, klasik hatlarından ve çizgisinden vazgeçmiyor. Bir Burberry erkeğini sanatsız düşünmek neredeyse imkansız. Müzisyen eşliğinde defile tanıtmak markanın olmazsa olmazı. Bailey bu yılki seçimini genç müzisyen Rhodes’tan yana kullanıyor.
 
 
 
 
Drama Kraliçesi Donatella'nın Egzotik Centilmeni
 
Donatella Versace açık ve net bir şekilde drama kraliçesi oldğunu itiraf ediyor. Versace erkeğinin stilini de dram seven bir kadının gözünden tasarlamış. İpeğin lüksüyle buluşan maskülen Versace erkeğinin silüeti, hem güçlü hem romantik, hem maskülen hem egzotik.
 
 
 
 

ETİKETLER: İLKBAHAR/YAZ 2016 ERKEĞİ , RİCCARDO TİSCİ , ERKEK MODASI