11 Mart 2019

Gucci'den Roma'ya Sevgilerle!

YAZI: İNAN KIRDEMİR

Chanel

Fotoğraf: Copyright Sovrintendenza Capitolina ai Beni Culturali

Londra ve Paris'ten sonra Gucci, Cruise 2020 koleksiyonunu sunmak üzere Roma'ya gidiyor. 28 Mayıs tarihinde Capitoline Müzeleri'nde tanıtalacak yeni koleksiyon lokasyon seçimiyle Kreatif Direktör Alessandro Michele'nin geçmiş ile günümüz arasındaki özel bağın önemini temsil ediyor. Bir Romalı olarak, geçmişle, tarihle ve çocukluğuyla sürekli iletişim halinde olmayı seven Michele, bu yaratıcı diyalogdan besleniyor. 

Dünyanın en eski müze yapıları olarak bilinen Capitoline Müzeleri, Gucci'nin sanat, tarih ve deneyim üçgeninde fazlasıyla önemli. Özellikle New York'taki Dia-Art Foundation, Londra'daki The Cloisters of Westminster Abbey, Floransa'daki Palatine Galerisi ve Arles'taki Promenade Des Alyscamps'dan sonra. 

Gucci bu özel mekanlarda yalnızca hikaye anlatmıyor, tarihi değeri paha biçilemez yerlerin tadilatlarıyla da yakından ilgileniyor. Örneğin önümüzdeki iki yıl içerisinde gerçekleştireceği bağışlarla, Roma'nın yedi tepesinden biri olan antik kent Capitoline'nin girişinde duran tarihi kaya kalıntısı Rupe Tarpea'nın onarımına büyük katkı sağlayacak.

Capitoline Müzeleri hakkında detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Alessandro Michele Hakkında Bilmeniz Gereken 5 Gerçek

ETİKETLER: GUCCİ , ROMA , ALESSANDRO MİCHELE , CRUİSE 2020