06 Ekim 2020

Gucci’den İkinci El Modaya Destek

YAZI: DİLRUBA KARAKÖSE

İkinci el alışveriş, markaların sürdürülebilir bir yol izlemesinden sonra, moda dünyasının yarattığı tahribatı biraz olsun azaltabilmenin en mantıklı yollarından biri. Bu konuda farkındalık kazananların sayısı giderek artarken, dünyaca ünlü modaevleri de üzerine düşeni yapmaya devam ediyor. Gucci de bunlardan biri ve The RealReal isimli online alışveriş sitesiyle yaptığı yeni işbirliği de çevreye verdiği önemin yeni bir göstergesi.

Gucci The Real Real

Dünyaca ünlü pek çok markanın parçalarının yer aldığı ve orijinal fiyatlarından daha makul bir şekilde satılan The RealReal’da elbette ikinci el parçalar da mevcut. Bu ortaklıkla birlikte ise yıl sonuna kadar ikinci el Gucci parçaları için özel bir e-ticaret sitesi oluşturuyor. Tüketiciler buradan satış yapabileceği gibi marka da kendi parçalarını bu site üzerinden satışa sunuyor. Satın alınan veya satılan her Gucci ürünü için The RealReal, küresel ağaçlandırma üzerinde çalışan ve kar amacı gütmeyen One Tree Planted aracılığıyla bir ağaç dikecek.

The RealReal’in kurucusu ve CEO'su Julie Wainwright, Gucci ile yapılan ortaklığın sürdürülebilirlik bilinciyle ortaya çıktığını söylerken, modanın tek kullanımlık olmaya devam edemeyeceğini ve parçalara ikinci bir hayat verilmesi gerektiğini ifade ediyor.

ETİKETLER: GUCCİ , THE REALREAL , SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK