24 Mayıs 2018

Gucci, Paris'e Gidiyor!

YAZI: İNAN KIRDEMİR

Gucci

Fotoğraf: Marcus Tondo / Indigital.tv

Alessandro Michele'nin Gucci'si, 2019 İlkbahar/Yaz koleksiyonunu tanıtmak üzere 24 Eylül'de Paris'e gidiyor. Önümüzdeki sezon Milano Moda Haftası'nın takviminde yer almayacağını açıklayan modaevi,2018-19 Sonbahar/Kış koleksiyonundaki Fransız referanslarını genişletmek de kararlı. Üstelik bizzat Fransa'nın başkenti Paris'te.

Gucci'nin bağlı olduğu Kering Grubu'nun da olumlu yaklaştığı bu sezonluk taşına hakkında "Gucci, İtalyan köklerine son derece bağlı global bir marka. Alessandro, yeni koleksiyonunu Paris'te tanıtmak istediğini söylediğinde, bunun Fransa'ya kreatif bir saygı gösterisi olduğunu düşündüm" diyor, Gucci'nin CEO'su Marco Bizzarri.

Michele de bu fikirden şu sözlerle bahsediyor: "New York, Londra ve Floransa'dan sonra, Gucci için Fransa'dan daha doğal bir durak olamazdı. Fransa dediğimizde inanılmaz bir tarih ve kültürden bahsediyoruz. Bu mirası kendimde anmak istedim."  

Bu arada Gucci'nin 30 Mayıs'ta düzenlenecek 2019 Cruise şovu için rotasını, Güney Fransa'da bulunan Van Gogh'un mistik kenti Arles'e çevirdiğini not düşelim.

 Gucci 2018 İlkbahar/Yaz  Koleksiyonunun Favori 5'lisi

ETİKETLER: GUCCİ , ALESSANDRO MİCHELE , PARİS , KERİNG