06 Nisan 2017

Gucci Evine Dönüyor

YAZI: ZEYNEP YAPAR

gucci

Fotoğraf: Sala Venere, Gallerie degli Uffizi

Alessandro Michele, Gucci’nin kreatif direktörü ilan edildikten aylar sonra, modaevi için tasarladığı ikinci koleksiyonu Cruise 2016’yı sunmak için mekan olarak New York’u seçmişti. Manhattan’ın batısındaki 22. cadde bu organizasyon için kapatıldı. Modellerin, zeminine Fas halıları serildiği eski bir depoda yürüdüğü bu defile, günlerce modanın gündeminde kaldı.

Servis ettiği şahsına münhasır tasarımlardan defile davetiyelerine kadar, Michele’nin İtalyan modaevi Gucci adına attığı her adım ziyadesiyle konuşuluyor. Ve şimdi moda gündemini bir hayli meşgul edecek, bir başka organizasyon daha geliyor: Gucci, Cruise 2018 koleksiyonunu sunmak için, doğduğu yere, Floransa’ya dönüyor.

gucciFotoğraf: Indigital, Gucci 2017 İlkbahar/Yaz

Gucci Cruise 2018 defilesi, 29 Mayıs’ta Pitti Palace’daki Palatina Galerisi’nde yapılacak. Michele’nin Rönesans sanatına duyduğu tutkuyu gerek koleksiyonlarından, gerek Lallo25 adlı Instagram hesabında paylaştığı fotoğraflardan iyi biliyoruz. Rönesans Floransa’sından harikalar barındıran Palatina Galeri, bu anlamda Michele’nin gerçekten evinde hissedeceği bir mekan olmalı. Gucci’den gelen açıklamada, ziyaretçileri görkemli bir görsel şovun ötesinde, gerçek bir duyusal deneyimin beklediği söyleniyor.

gucci

Fotoğraf: Sala Venere, Gallerie degli Uffizi

Bu organizasyon, Gucci’nin yeni kültürel projesi, Primavera di Boboli/ Boboli Baharı’nın bir uzantısı. Modaevinin Uffizi Galeri ve Floransa Belediyesi ile ortaklık yaptığı bu proje, Boboli Bahçeleri’nin bakım ve restorasyonunu kapsıyor. Tarihi 16. yüzyıla dayanan Boboli Bahçeleri, Toskana’dan getirilen bitkilerin oluşturduğu eşsiz ekosistemi dışında, heykel, mimari ve peyzaj gibi farklı disiplinlerden eserleriyle de benzersiz bir yeşil alan. Gucci, Boboli Bahçeleri’nin ikinci baharını yaşaması için projeye 2 milyon Euro katkıda bulunacak. Modaevinin başkanı ve CEO'su Marco Bizzarri, "Bu işbirliği, Floransa'nın kültürel ihtişamını kutlamak ve sürdürmek için harika bir fırsattır” diyor. “Kreatif direktörümüz Alessandro Michele'nin vizyonu önderliğinde son yıllarda elde ettiğimiz başarı, Floransa ve çevresindeki marka çalışanlarımız ve zanaatkarlarımızın yetenekleri, yenilikçi duruşları ve tutkusundan güç aldı. Gelecek Cruise koleksiyonumuzu Floransa’nın kalbine taşımak, bizim için çok büyük anlam ifade ediyor.”

Vogue Türkiye, Gucci Cruise 2018 defilesi için Floransa’da olacak. Takipte kalın.

ETİKETLER: GUCCİ , ALESSANDRO MİCHELE , CRUİSE 2018