11 Ocak 2017

Godiva'dan Buffet de Gâteaux

Dünyanın en zarif el yapımı çikolatalarını 1926 yılından beri Belçika’dan tüm dünyaya ulaştıran Godiva’nın 2017 Sevgililer Günü Koleksiyonu, sevdiklerinizin kalbini eritecek.  

godiva

Godiva’nın sınırlı sayıda üretilen Buffet de Gâteaux Sevgililer Günü Koleksiyonu, mağazalarda yerini aldı. Bu yaratıcı, duyusal ve paylaşım için yapılmış çikolata koleksiyonu, ilhamını tüm dünyada en sevilen kek ve pasta tariflerinden aldı. Godiva’nın Tokyo kökenli çikolata şefi Yannick Chevolleau’nun tutkusunu yansıtarak hazırladığı Buffet de Gâteaux, Japonya’da ince zevkin sembolü olarak görülen 5 çayına eşlik eden kek ve pastaların lezzetini yansıtıyor. Pastalardan ilham alınarak yapılmış bu leziz beş çikolataya ilk ısırışta aşık olacaksınız. Koleksiyonda, “aşk dilimleri” olarak tanımlanan Limonlu Cheesecake, Crème Brulee, Sachertorte, Çilekli Kurabiye ve Paris Brest gibi çikolata seçenekleri mevcut. Her bir parça, ganaj veya klasik çikolata ile doldurulmuş ve Belçika çikolatası ile kaplanmış. Şef Yannick, “Tokyo, Paris ve New York gibi şehirlerden çıkan klasik tarifleri çikolata ile yeniden düşleyerek hem nostaljik, hem de yenilik yaratan bir koleksiyon olarak geliştirdik” şeklinde açıklıyor.

godiva

Buffet de Gâteaux’nun dikkat çekici ambalajı, Amerikalı sanatçı Sarajo Frieden tarafından tasarlandı. Godiva’nın Sevgililer Günü Koleksiyonu ambalajlarını Amerikalı sanatçı Sarajo Frieden tasarladı. Los Angeles’ta yaşayan Frieden, bu çalışmasında büyüdüğü Kaliforniya Pasifik Kıyılarındaki çeşitli toplumların etkilerini ve mizahi tarzını romantik aşktan ilham alan bir yorumla çizimlerine yansıtmış.

 

 

ETİKETLER: GODİVA , ÇİKOLATA