15 Haziran 2020

Givenchy'nin Yeni Artistik Direktörü Matthew M. Williams

YAZI: HAZAL BAYAT

Matthew M. Williams

Fotoğraf: @givenchyofficial için Paolo Roversi

Geçtiğimiz aylarda kreatif direktör Clare Waight Keller ile yollarını ayıran Givenchy, boşalan koltuğa oturacak sıradaki ismi açıkladı. Fransız modaevinin yeni artistik direktörü, lüks sokak giyim markası 1017 ALYX 9SM'in henüz 34 yaşındaki başarılı kurucusu Matthew M. Williams. 

Givenchy'nin resmi Instagram sayfası ve kendi kişisel hesabı üzerinden yapılan paylaşımlarda hislerini "15 yıldır her gün tek bir amaç için uğraştım, sonunda burada olmak gerçeküstü bir deneyim" sözleriyle özetleyen Williams, bu manidar zamanlama için ise şunları söyledi: "LVMH grubuna bana güvenip hayallerimi gerçekleştirme fırsatı verdikleri için minnettarım. Dünya için eşi benzeri görülmemiş bu zamanlarda umut verici mesajlar vermek ve olumlu değişimlere katkıda bulunmak istiyorum

Lady Gaga ve Kanye West gibi ünlü isimlerle yaptığı çalışmalarla moda sektörüne adım atan, 2015 yılında kadın giyim markası olarak kurduğu Alyx ile LVMH Prize finalisti olan, 2017'de ise imza attığı ilk erkek koleksiyonuyla büyük ilgi toplayan Matthew M. Williams, ilk Givenchy koleksiyonunu Ekim ayında Paris'te sunacak. 

ETİKETLER: GİVENCHY , MATTHEW WİLLİAMS