05 Ocak 2021

Gaspar Noé Yönetmenliğinde: Yeni Saint Laurent Kısa Filmi

YAZI: HAZAL BAYAT

saint-laurent-summer-2021Fotoğraf: IMDB

Saint Laurent, 2021 İlkbahar/Yaz koleksiyonu tanıtım filmi için yönetmenliği ikinci kez Gaspar Noé'ye veriyor. Summer of '21 isimli kampanya filminin gizemli ve aykırı atmosferi ile harmanlanan yeni koleksiyonun siyah hakimiyetindeki parçalarının ortaya çıkardığı görüntüler hem sinemaseverleri hem de moda tutkunlarını tatmin edecek cinsten. Daha önce modaevinin 50 dakikalık Lux Æterna isimli filminin de yönetmenliğini yapan Noé, bu kez başrolü Charlotte Rampling'e veriyor.

Arkada Donna Summer'ın I Feel Love isimli şarkısının remixine karışan korkunç sesler; görüntüde gizemli bir orman, Saint Laurent mağazalarını anımsatan iç mekân, gerilim, tehlike ve rüya! Tuhaf bir evrenin kapılarını aralayan kısa filmin oyuncu kadrosunda ise Charlotte Rampling'in yanı sıra Anok Yai, Antonia Przedpelski, Assa Baradji, Aylah Mae Peterson, Clara Deshayes, Grace Hartzel, Kim Schell, Mica Arganaraz, Miriam Sanchez, Sora Choi ve Stefania Cristian var.

Uzun elbise, çiçek desenleri, tüyler... Climax'in ödüllü yönetmeninin fantastik evrenine misafir olan yüksek moda, filmin büyüsünü daha da artırıyor.

ETİKETLER: SAİNT LAURENT , SUMMER 2021 , 2021 YAZ , SUMMEF OF '21 , GASPAR NOE , CHARLOTTE RAMPLİNG