22 Kasım 2016

Franca Sozzani'ye Anlamlı Swarovski Ödülü

YAZI: İNAN KIRDEMİR

British Fashion Council ve Swarovski sponsorluğunda gerçekleşen yılın en prestijli moda ödülleri British Fashion Awards'ta özel ödüllerle onurlandırılacak isimler açıklanmaya başladı. 5 Aralık’ta Londra, Royal Albert Hall’da görkemli bir törenle sahiplerine kavuşacak ödüllerin arasında, sektörde farkındalık yaratan isimlere sunulan The Swarovski Award for Positive Change bu sene Vogue Italia'nın genel yayın yönetmeni Franca Sozzani’nin.

France Sozzani

Yıllardır dünyadaki açlıkla mücadele etmek için birçok projeye imza atan Sozzani, The United Nations World Food programının elçisi. AIDS ve kanser hastaları için de çeşitli organizasyonlar da yer alan başarılı yayın yönetmeninin sosyal sorumluluk meseleleri dışında, kendi sektöründe de oldukça etkili. Vogue Talents projesi kapsamında, Avrupa'dan Asya'ya keşfettiği yeni yeteneklere sonsuz destek sağlıyor. 

BFC'nin başkanı Natalie Massenet, Sozzani'nin muhteşem bir rol model olduğunun altını çiziyor ve ekliyor: "Franca'ya olan hayranlığımı ve saygımı kelimelerle ifade etmem mümkün değil."

ETİKETLER: FRANCA SOZZANİ , BRİTİSH FASHİON AWARDS , LONDRA , NATALİE MASSENET , THE SWAROVSKİ AWARD FOR POSİTİVE CHANGE