13 Temmuz 2017

Evinizi Gucci'leştirmeye Ne Dersiniz?

YAZI: İNAN KIRDEMİR

Alessandro Michele, Gucci'nin başına henüz geçmemişken, yeni kreatif direktörlük görevini teklif etmek için Michele'nin evine giden Marco Bizzarri, "Alessandro'nun bir deli olduğunu evini görünce anladım. Bir müze gibi. Tarih kitaplarının bile üstü kapalı ele aldığı dönemlerin, hikayelerin ve mekanların izlerine rastlamak, saedece onun evinde mümkün." diyor. Yok etmeyi, azaltmayı ve sadeleşmeyi sonuna kadar reddeden Michele'nin maksimalist vizyonu, sadece tasarımlarıyla sınırlı değil. Gucci'nin altın çocuğunu Instagram'da takip ediyorsanız, Bizzarri'nin Michele'nin evi hakkındaki düşüncelerine doğrudan katılacaksınız. Mistik kuru kafalar, el dokuması kilimler ve Rönesans döneminden kalma heykellerle gizemli bir ahenk yakalayan Michele'nin evini, herhangi bir zaman dilimine uyarlamak neredeyse olanaksız. 

Gucci

Michele'nin iç mimaride kullandığı dil de, tasarımlarındaki kadar duygulu ve kalabalık. Kering Grubu'na, 20 yılın satış rekorunu kırdıran bu romantik Gucci devrimi, yeni bir atılımı da beraberinde getiriyor. Loewe'nin Jonathan Anderson'ı veya Off White'ın Virgil Abloh'su gibi Michele de Gucci ile ev dekorasyonuna el atan çağdaş tasarımcılar listesine giriyor.  

Bilmeniz gereken koleksiyonun adının Gucci Décor oluşu, kendinize sormanız gereken soru ise şu: Çağdaş romantizmin mimarı Alessandro Michele'nin yeni dekorasyon koleksiyonuyla, evinizi Gucci'leştirmeye hazır mısınız?

Gucci

Seçili tasarımlardan oluşan koleksiyonda, Michele'nin defilelerinde kullandığı ikonik yastıklardan Gucci mumlarına, pek çok seçenek mevcut. Gucci Garden'ın simgesi haline gelen çicek desenlerinin saten duvar kağıtlarına dönüşmesiyse, Gucci Décor'un ileride Ralph Lauren Home, Versace Home ve Fendi Casa gibi devleşebilme potansiyelini gözler önüne seriyor. 

Gucci

Meraklısına not: Eylül itibari ile satışa çıkması planlanan Gucci Décor koleksiyonun fiyat aralığı 150 dolar ile 25 bin dolar arasında değişmekte.

 

Gucci Décor Koleksiyonu

ETİKETLER: GUCCİ , GUCCİ DÉCOR , ALESSANDRO MİCHELE , DEKORASYON , EV , VOGUEİNSTAGRAM