10 Mart 2015

Endişe Verici ama Mükemmel

YAZI: YONCA KARATOPRAK

Givenchy’nin baş tasarımcısı Riccardo Tisci bunu çok iyi başarıyor. Bu defa ise bunu daha yoğun hissettirdi. Bilinenin aksine çıkmadı, şaşkınlık dozajını sadece biraz daha arttırdı. 
 
Fotoğraf: Indigital
 
Dün Paris’te gerçekleşen Givenchy Sonbahar / Kış 2015-16 defilesi dramatik ve teatral bir atmosferde gerçekleşti. Bozuk televizyonların, kaset çalarların, ve ateri makinelerinin eşlik ettiği atmosfer adeta eski bir hurdalığı anımsatıyordu. Defile ön sıra takibinde ise Kim Kardashian West ailesi, Katty Perry ve Jessica Chastain gibi ünlü isimler vardı. 
 
 
Fotoğraf: Indigital
 
Şova damgasını vuran ise herzamanki gibi Pat McGrath ve ekibinin yüz mücevheleri ile yarattığı makyaj oldu. Kanyak ve yakut renkli mücevherler, tribal bir silüetin parçasına dönüştü. Ve Afrika kabilelerini anımsatan halka tribal burun hızmaları tehlikeli olduğu kadar cesurdu. Geçtiğimiz Paris Erkek Moda Haftasında da Givenchy’den McGrath yaratıcılığıyla renkli bir korku şovu izlemiştik. 
 
 
Fotoğraf: Indigital
 
Brokar kumaşlar, kan kırmızısı kadifeler, tavuzkuşu desenleri, uçuşan tüyler ile Givenchy Sonbahar 2015 koleksiyonu baştan sona Viktoryen. Her ne kadar agresif bir romantizm içerisinde görünse de, art nouveau detaylar yine zamanlar arası bir yolculuğa çıkarıyor. Tisci, bu koleksiyonu için Paris'in mükemmelliyetinden ve Meksika sokak çetelerininden etkilendiğini belirtiyor. İngilizlerin Viktoryenliği ise onun vazgeçilmezi. 
 
Fotoğraf: Indigital
 

ETİKETLER: MAKYAJ TREND , GİVENCHY , PARİS MODA HAFTASI , PAT MCGRATH , 2015 SONBAHAR KIŞ