27 Mayıs 2019

Emilia Clarke, Anastasia Steele Rolünü Neden Geri Çevirdi?

YAZI: ZEYNEP GÜR

emilia clarke fifthy shades of grey

Fotoğraf: Getty Images Turkey

Khaleesi mi Anastasia Steele mi? Fifty Shades of Grey'de Dakota Johnson'ın canlandırdığı Anastasia Steele karakteri için ilk teklifin Emilia Clarke'a gittiğini biliyor muydunuz? Fifty Shades of Grey filminin yönetmeni Sam Taylor-Johnson'ın "Fevkalade bir vizyona sahip sihirbaz" diye nitelendirdiği sempatik oyuncu, henüz Dakota Johnson hesapta dahi yokken Anastasia Steele karakteri için ilk akla gelen kişiymiş. 

Peki Emilia Clarke, neden böylesine büyük bir rolü geri çevirdi dersiniz? Ünlü oyuncunun Game of Thrones'un başlarında da çıplak sahneleri vardı, fakat zamanla bu sahnelerin onun dizideki karakterinin önüne geçmesinden yorulduğunu dile getiren Emilia Clarke, dizinin ilerleyen sezonlarında çıplaklık dozunu bir nebze azaltmıştı. Ünlü oyuncunun Fifty Shades of Grey filminin başrolünü reddetme nedeni bununla bağlantılı aslında. Game of Thrones'un Deanerys Targeryen'i, bu konuyla ilgili şunları söylüyor: "Game of Thrones dizisindeki çıplak sahnelerim uzun zaman önceydi. Fakat sırf kadın olduğum için hala sadece bu konuşuluyor." 

fifty shades emilia clarke 

Fotoğraf: @emilia_clarke

Öte yandan Dakota Johnson bu kararından oldukça memnun görünüyor. 571 milyon dolar hasılata ulaşan rekortmen bir filmin başrolü ondaydı sonuçta. Emilia Clarke'a gelirsek, kendisi Fifty Shades teklifini geri çevirmiş olsa da Last Christmas, Me Before You ve Above Suspicion gibi filmlerde boy göstererek, ününün sadece Game of Thrones'tan ibaret olmayacağını çoktan kanıtladı. 

Emilia Clarke Hakkında Bilmeniz Gereken 5 Gerçek:

ETİKETLER: DAKOTA JOHNSON , EMİLİA CLARKE , GAME OF THRONES