13 Eylül 2019

Dior Ol, Özgür Ol, Cara Ol!

YAZI: İNAN KIRDEMİR

cara,delevingne,dior

Maria Grazia Chiuri'nin Dior 2019-20 Sonbahar/Kış koleksiyonunda ilham aldığı Teddy Girls akımını en iyi kim temsil edebilir sorusuna vereceğiniz ilk cevap Cara Delevingne ise, Fransız modaevinin son kampanyası Cara by Cara tam size göre. Yalnızca görselleriyle değil, verdiği mesajla da öyle. 

 cara,delevingne,dior

Hürriyet zırhı olarak giydiği Dior tasarımlarıyla "Dior Ol, özgür Ol, Cara Ol!" diyor Delevingne. Hem isyankar İngiliz stiliyle özgürlüğü vurguluyor, hem de Teddy Girls akımının yeni nesil temsilcisi olabileceğini kantılıyor. Delevingne'in Dior Addict Stellar Shine rujunun yüzü olduğunu da not düşelim.

cara,delevingne,dior 

Kim bu Teddy Girls?

İkinci Dünya Savaşı'ndan sonra savaşın yok edici gücüne karşı Londra'da protest bir akım başlatan Teddy Boys'tan ilham alarak yeni bir kadın profili oluşturan Teddy Girls, kısacık kesilmiş saçları, maskülen stilleri ve ağızlarından düşmeyen sigaralarıyla, neredeyse androjen sayılabilecek bir kadın imajı yarattılar. Bu akıma ve Dior 2019-20 Sonbahar/Kış defilesine dair detayları buradan okuyabilirsinız

ETİKETLER: DİOR , CARA BY CARA , TEDDY GİRLS , MARİA GRAZİA CHİURİ , #DİORAW19