14 Nisan 2018

Deniz Kabukları Tohum ile Canlanıyor

YAZI: ELİF ALTINTAŞ

Tohum DesignKültürel ve görsel birikimlerini harmanlayarak Tohum Design markasını yaratan Verda Alaton, etnik sanatlara tutkun bir tasarımcı. Felsefesi sadeliğe, bireyselliğe ve doğallığa dönüş üzerine kurulu olan marka yalın formlar ile organik malzemeleri bir araya getiriyor. İlhamını doğanın sonsuz mirasından alan Alaton, doğayı zamandan bağımsız olarak özümsememizi sağlıyor. 

‘Afrodit sahilde, büyük bir deniz kabuğunun içinde doğuyor... Zaten kadın güzelliğinin ve feminenliğin sembolü olması da buradan geliyor.’

Son koleksiyonu Concha, büyüleyici deniz kabukları ve Alaton’un dünyanın dört bir yanına yaptığı seyahatlerden tek tek seçtiği taşlarla bir araya geliyor. Deniz kabuklarını altın ve gümüşle harmanladığı koleksiyon, feminen enerjiyi dışa vururken aynı zamanda bireysel ve zamandan bağımsız ifade şekilleri yaratıyor.

Tüm Tohum koleksiyonlarında olduğu gibi Concha’da da her parça tamamen el işçiliği ile üretiliyor. Dolayısıyla bu da onu eşsiz ve biricik yapıyor. Materyal değerlerden uzak, doğanın yarattığı güzelliklere odaklanan Tohum, doğal, yalın ve tek olan her şeyi sembolize ediyor.

ETİKETLER: VERDA ALATON , CONCHA , TOHUM DESİGN , MÜCEVHER