29 Mart 2017

COS'dan 10. Yıla Özel Kapsül Koleksiyon

COS

COS, felsefesine sadık kalan bir marka: Gardıropların demirbaşı kabul edilebilecek parçalardan oluşan klasikleri, modern, zamansız, fonksiyonel ve dokunuşta fark yaratan bir anlayışla yorumladı ve ve yüksek kaliteyi yansıtan koleksiyonlar sundu. İlk mağazasını 2007 yılında Londra Regent Street'te açan COS, dünya çapında varlığını seneden seneye artırdı ve sanat ve tasarım dünyasıyla güçlü ilişkiler kurdu.

Şimdi ise COS, 10. yılını kutlamak için kadın, erkek ve çocuk koleksiyonlarını kapsayan, 10 parçalık bir kapsül koleksiyon sunuyor. Her parçanın kalıbı yaratılırken, tıpkı bir testere kumaşı boydan boya kesmiş gibi bir form benimsenmiş, böylelikle net, köşeli siluetler yaratan, hacimli tasarımlar ortaya çıkmış. Kadın ve erkek paltolarındaki kimonoyu andıran cepler ve kare görünümlü oranlar, koleskiyondaki Japon etkisini yansıtıyor. 

 

COS Kreatif Direktörü Karin Gustafsson koleksiyonla ilgili "Tasarım ekibi tasarımın vazgeçilmez bir parçası olan kalıp kesme aşamasına deneysel yaklaştı ve bu aşamayla oynayarak, tasarımın gerisindeki metodları yeniden hayal ederek özgün bir çalışmaya imza ettı. Tarihi tekniklere de göz kırparak tasarım ve kalıp ekipleri paralel bir biçimde çalıştılar ve mataryeli azami ölçüde kullanmayı hedeflediler. Gelecekte de kumaş ve mataryellerin akılcı ve etkin biçimde kullanımı üzerine farklı tekniklere kafa yormayı sürdüreceğiz." diyor. 

Koleksiyona, COS mağazalarından ve cosstores.com adresinden ulaşabilirsiniz. 

 

ETİKETLER: COS