09 Nisan 2019

Mimari, Tasarım ve Doğa Arasındaki Akıcı Diyalog: Conifera

YAZI: ZEYNEP GÜR

cos

Cos ve Fransız mimar Arthur Mamou-Mani iş birliğinden doğan "Conifera" adlı parametrik enstalasyon, bugün başlayan tasarım üssü Salone del Mobile'in en ilgi çekici tasarımlarından. 3D baskı tekniğinin en üst seviyesi Conifera, 700 adet modüler biyoplastikten oluşuyor. Conifera'nın Milano'da bulunan Palazzo Isimbardi'nin merkez avlusunda başlayan kristalize serüveni, Palazzo'nun 16. yüzyıl mimarisinin bahçesine doğru deri değiştirip tahta formuna dönüşüyor. 

Hem tahta hem de biyoplastik materyallerden meydana gelen Conifera, böylelikle insan ve doğa arasında dijital bir köprü kuruyor. Mamou-Mani'nin Cos felsefesiyle örtüşen bu algoritmik yaklaşımı, doğaya uzatılan fütüristik bir barış çubuğu niteliğinde. 

cos 

Conifera, aynı zamanda Londra merkezli moda markası Cos'un, Salone del Mobile kapsamında arka arkaya düzenlediği 8. enstalasyonu ve Mamou-Mani'yle gerçekleştirdiği ilk işbirliği.

Meraklısına duyuru: Conifera, 9-14 Nisan 2019 tarihleri arasında 16. yüzyıldan kalma Palazzo Isimbardi’de ziyaret edilebilecek.

ETİKETLER: COS , SALONE DEL MOBİLE , AKILLI TASARIM , 3D