15 Aralık 2019

Celine'in Yeni Yüzü TikTok Fenomeni Noen Eubanks

YAZI: İNAN KIRDEMİR

Celine

Bir zamanlar sokakta, havaalanında, hatta uçakta keşfedilen modeller dijital dünya ile birlikte artık Instagram'da, Snapchat'te ve son olarak TikTok'ta keşfediliyor. Örneğin Matthew Noszka. Instagram'da paylaştığı bir fotoğrafın binlerce beğeni almasıyla prestijli model ajansı Wilhelmina Models'ın bünyesine dahil oldu ve yeni neslin en başarılı erkek modellerinden. Yakın zamanda oyunculuk kariyerini de başlattı. Şu sıralar Netflix yapımı filmi Let It Snow ile gündemde. Noszka gibi keşfedilen son isim ise TikTok fenomeni Noen Eubanks. Tek farkı bir ajans tarafından değil, direkt Celine'in artistik direktörü Hedi Slimane tarafından keşfedilmesi. Celine

"Hedi (Slimane) fotoğraflarımı görmüş ve beğenmiş" diyor Eubanks ve ekliyor: "Hayatımdaki en mükemmel çekimdi. Hedi çok tatlı ve çok iyiydi. Çok eğlendik."

Peki Eubanks'i farklı kılan ne? Electronic boy akımının bir parçası olması elbette. Özellikle TikTok ile ortaya çıkan e-boy'luk veya e-gir'lük alternatif estetik algıları ve farklı görünümleriyle dikkat çekiyorlar. Bazen androjenler, bazen feminen. Bazen çok renklileri, bazen gotik. Stilleri değişkenlik gösterse de esas aldıkları temel ifade özgürlüğü. Bu yeni yakımı daha iyi anlamak için TikTok'ta biraz zaman geçirmek şart.

ETİKETLER: CELİNE , HEDİ SLİMANE , NOEN EUBANKS