17 Haziran 2019

Carine Roitfeld'in Pitti Uomo Çıkarmasından Akılda Kalanlar

YAZI: ZEYNEP GÜR

carine roitfeld

Fotoğraf: Getty Images Turkey

Eski Vogue Paris editörü Carine Roitfeld, LuisaViaRoma'nın 90. yıldönümü için Floransa'da gerçekleşen ekstravaganza bir şova imza attı. Cristian Lacroix'nın couture gelinlik koleksiyonundan tutun, Gianfranco Ferré'nin siyah tişörtleri ve beyaz bluzlarına, Helmut Lang'in seksapel formüllerinden, Karl Lagerfeld ve Mugler'e kadar geniş bir yelpazede sunulan 102 ikonik tasarım, 61 kadın ve 22 erkek modelin üzerinde sergilendi. Gigi Hadid'in Karl Lagerfeld imzalı maskülen ve cüretkar bir takımla açılış yaptığı defilenin devamını kız kardeşi Bella Hadid Off White görünümüyle getirdi hemen ardından.

Roitfeld'in oğlu Vladimir Restoin Roitfeld’le kafa kafaya vererek gerçekleştirdiği ikonik Pitti Uomo çıkarması, CR Runway'in de ilk prodüksiyonu olarak moda litaratüründe yerini aldı aynı zamanda. Vogue'un ikonik editörü öyle bir defileye imza attı ki, podyumda Gigi ve Bella Hadid, Irina Shayk, Joan Smalls, Lara Stone, Alek Wek, Karen Elson ve Halima Aden, sahnede Lenny Kravitz, ön sıralarda Virgil Abloh ve Heron Preston... Akabinde aynı havayı soluyan 4 bin kişi bir arada.

Dundas World, Richard Quinn x Moncler, Tom Ford, Versace, Marc Jacobs, Oscar de la Renta, Max Mara gibi dev markaların 2019-20 Sonbahar/Kış koleksiyonlarının sunulduğu moda şovunun yankıları eminiz ki Floransa'da hala devam ediyordur. 

ETİKETLER: CARİNE ROİTFELD , CR RUNWAY , LUİSAVİAROMA