31 Mart 2016

Cara Delevingne'nin Olağanüstü Saint Laurent Zirvesi

YAZI: İNAN KIRDEMİR

Cara Delevingne’yi tek bir kelimeyle tarif etmek mümkün değil. Bu yüzden adının önüne birden fazla sıfat koymanın hiçbir sakıncası yok. O Yeni nesil modeller kadrosundan olmasına rağmen bir fenomen, Hollwyood’a modellikten geçiş yapmasına rağmen rüştünü ispatlamış bir oyuncu ve sanat sergilerine ilham olabilecek kadar güçlü bir ilham kaynağı.

Cara DelevingneBizler onu, hep istediği hayatı yaşayan moda sahnesinin özgür ve hür ruhu olarak tanıdık. Ne kadar açık ve şeffaf yaşarsa yaşasın, Cara’nın her zaman gizemli ve mistik bir tarafı var. Geçtiğimiz sene modelliği bırakma kararına şaşırmayıp, saygı duymamanızın nedeni belki de Cara’nın karakterindeki limitsiz özgürlük. Karl Lagerfeld’in yıldızlar takımına süresiz bir giriş kartı kazanmak, takdir edersiniz ki hiç kolay değil. Cara, moda dünyasından uzak durmaya çalışsa da, Karl Lagerfeld’in takımından, Hedi Slimane’nin rock and roll ekibinden çıkma olasılığı neredeyse imkansız.

Cara Delevingne Saint Laurent

Geçtiğimiz ay Chanel’in fütüristik İlkbahar/Yaz 2016 gözlük kampanyasıyla moda sahnesine geri döndüğünün sinyallerini veren Cara, Saint Laurent'in 'La Collection de Paris' couture kampanyasında "Hep buradaydım. Aslında hiç gitmedim." diyor. Hedi Slimane'nin Paris Moda Haftası kapsamında tanıttığı couture koleksiyonu 'La Collection de Paris' kelimenin tam anlamıyla şok etkisi yaratmıştı. Slimane'nin Indie akımından vazgeçtiği, asi zımbalarını tamamiyle söktüğü ve cool Kaliforniya ruhunu Yves Saint Laurent ihtişamına teslim ettiği koleksiyonun kampanyası da en az koleksiyon kadar şaşırtmalıydı. 'La Collection de Paris' kampanyası Cara Delevingne ile amacına ulaştı. Hedi Slimane ile ilk olarak 2013 yılında 'Saint Laurent Grunge' kampanyasında çalışan Cara, geçtiğimiz 3 sene içerisinde Saint Laurent için birçok kez objektif karşısına geçti geçmesine ama itiraf edelim hiçbirinin etkisi 'La Collection de Paris' kadar baş döndürmedi.

Cara Delevingne Saint Laurent 

ETİKETLER: CARA DELEVİNGNE , SAİNT LAURENT , LA COLLECTİON DE PARİS , HEDİ SLİMANE , YSLHEDİSLİMANE