11 Haziran 2014

Bu ekipten ikon çıkar!

Projenin ardında, Louis Vuitton’un Başkan Yardımcısı Delphine Arnault ve Louis Vuitton Kadın Koleksiyonları Artistik Direktörü Nicolas Ghesquiere var. “Nicolas Ghesquiere’le sıra dışı yeteneklerle çalışmayı düşündüğümüzde, doğal olarak kendi alanlarındaki en iyi isimlere gittik.”diyor Arnault. “Bizi, elleri ve akıllarıyla birlikte çalışan kişiler ilgilendiriyordu. Monogram’a bu kadar farklı açıdan bakabilmenin eğlenceli olacağını düşündük. Onların nasıl gördüklerini anlamak, perspektiflerini izlemek gerçekten ilginç. Bu bir dâhiler grubu.” 

Ve işte boş kanvası ele geçiren dâhiler grubu.: Karl Lagerfeld, Cindy Sherman, Rei Kawakubo, Christian Louboutin, Frank Gehry ve Marc Newson.

1896 yılında Georges Vuitton’un tasarladığı Monogramı kutlayan The Icon and The Iconoclasts projesi, The Icon and The Iconoclasts projesi, bu yıl 7 Kasım’da New York’ta verilecek bir davetle kutlanacak. Bu isimlerin yaratıcılığının ürünü limitli sayıda üretilen tasarımlarsa Ekim 2014 tarihinden itibaren, seçilmiş Louis Vuitton mağazalarında satışa sunulacak.

Zeynep Yapar

 

ETİKETLER: LOUİS VUİTTON , KARL LAGERFELD , REİ KAWAKUBO , CHRİSTİAN LOUBOUTİN , MONOGRAM , ICON AND THE ICONOCLASTS , FRANK GEHRY , CİNDY SHERMAN