23 Mayıs 2016

Billboard Müzik Ödülleri'nde Madonna'dan Prince'i Anma Ayini

YAZI: İNAN KIRDEMİR

Müziğin son şövalyesi Prince'in ardından özlemle saygıyı tek bir cümlede buluşturabilecek sadece bir isim var: Madonna. Dün gece gerçekleşen 2016 Billboard Müzik Ödülleri'nde Prince için nefes kesen bir anma performansına tanıklık ettik. Bu performansı, kraliçeden prense saygı duruşu olarak da özetleyebiliriz.  

MadonnaFotoğraf: Getty Images Turkey

Mor rengini dünyaya sevdiren adamın mor tahtına  Alessandro Michele imzalı Gucci kostümüyle muhteşem bir özenle oturan Madonna, sahneye çıktığı ilk andan itibaren tarihin yazacağı eşsiz anlara şahit olacağımızın sinyallerini verdi. Let’s Go Crazy şarkısıyla başlayan şov, Nothing Compares 2 U ile devam etti. Biz eşi benzeri bulunamayacak bir yıldızı anarken, Madonna Prince'ı sahnede ekrana yansıttığı iki kelimeyle tanımlıyordu: 'umut' ve 'kardeş'.

MadonnaFotoğraf: Getty Images Turkey

Repertuvarın en beklenen şarkısı Purple Rain'e sıra geldiğinde ise, Madonna'nın kardeşi Prince'e bir süprizi daha vardı. Stevie Wonder düetiyle asrın performanslarından birine imza atan Madonna'ya, ön sıralardan Rihanna'nın da eşlik etmesiyle 2016 Billboard Müzik Ödülleri sahnesinde hissedilir bir ayin havası yaşandı. İster anma töreni diyelim, ister ayin, Prince'i böylesine gerçek ve şeffaf hislerle anacak kişi onu kaybettiğimizden beri, onsuz geçen her günü sayan Madonna'dan başkası olamazdı. 

ETİKETLER: MADONNA , STEVİE WONDER , 2016 BİLLBOARD MÜZİK ÖDÜLLERİ , PRİNCE