05 Şubat 2015

BFC Moda Filmi Kazananları

YAZI: İNAN KIRDEMİR

Her sezon genç tasarımcılara koleksiyonlarını tanıtmak üzere bir film sponsorluğu sunan British Fashion Council (BFC), kazanan üçlüşünü açıkladı. Gareth Pugh, Jean-Pierre Braganza ve House of Holland BFC’nin finansman yardımı ile 2015 Sonbahar/Kış sezonu için koleksiyonlarını bir moda filmiyle tanıtma şansını elde eden üç isim. 20 Şubat'ta başyalacak Londra Moda Haftası sırasında gerçekleştirilecek gösterimin en büyük sürprizi ise fimlerin ilk kez moda haftası kapsamında davetlilere ve ziyaretçilere açık bir şekilde sunulması. 

Henry Holland Fotoğraf: Indigital

Genç ve girişimci İngiliz markası River Island sponsorluğunda desteklenen projede, Braganza tasarlayacağı kapsül koleksiyonunun yanı sıra Google Cardboard teknolojisiyle yenilikçi bir filme imza atacak. Cardboard uygulaması sayesinde akıllı telefonlardan izlenebilecek bu film geliştirilen arttırılmış gerçeklik uygulaması sayesinde farklı bir deneyim sunacak.

 

Jean-Pierre Braganza Fotoğraf: Indigital 

 

Gareth Pugh Fotoğraf: Indigital 

 

ETİKETLER: GARETH PUGH , HOUSE OF HOLLAND , İNGİLİZ MODA KONSEYİ , LONDRA MODA HAFTASI , RİVER ISLAND , MODA FİLMİ , BRİTİSH FASHİON COUNCİL , FASHİON FİLM , JEAN-PİERRE BRAGANZA , GOOGLE CARDBOARD