29 Mart 2019

Beyoncé, GLAAD Medya Ödülü'nü Eşcinsel Amcasına İthaf Etti!

YAZI: İNAN KIRDEMİR

Beyonce, Jay Z

Fotoğraf: Instagram/@beyonce

GLAAD Medya Ödülleri dün akşam Los Angeles'ta gerçekleşen törenle sahiplerini buldu. Eşcinsellere uygulanan her türlü ayrımcılığın karşısında duran sanatçılara, filmlere, dizilere ve ünlü kişilere ödül verilen törene Beyoncé ve Jay-Z damga vurdu hiç şüphesiz. Ödül konuşmasını yapmak için eşi Jay-Z ile birlikte sahneye çıkan Beyoncé konuşmaya etkileyici sözlerle başladı: "Sevgiyi ödüllendirmek için buradayız. Değişim en yakınınızdaki insana destek olarak, sevdiğinizi söylerek, güzel olduklarını hatırlatarak başlar. Bunları söyleyelim. Sesimizi çıkaralım, duyuralım, koruyalım. Ve ebeveynler... Çocuklarımızı en saf, en sahici halimizle sevelim."

Ardından kız kardeşi Solange Knowles ile ellerinde büyüdüğü eşcinsel olan amcası Johnny'yi andı. "Tanıdığım en şahane adamdı." İnsanın kendi hakikatine sadık olmasının çok kıymetli bir erdem olduğundan bahsetti sonra. "Amcam cesurdu. Tüm dayatmalara rağmen kendi varlığını yaşadı. HIV ile mücadelesini asla unutmayacağım. Benim için hayatımda yaşadığım en sancılı süreçlerden biriydi. Umarım verdiği savaş, zamanında verilen savaş bugün daha özgür bir ortam yaratabilmiştir."

O sırada eşi Jay-Z'nin elini omuzunda hissetmesinden aldığı güçle konuşmasını "LGBT hakları insan haklarıdır. Kimi sevdiğinizi, seveceğinizi seçebilmek de öyle" diyerek noktaladı.

Beyoncé'den Not Almanız Gereken 5 Söz

ETİKETLER: BEYONCE , GLAAD MEDYA ÖDÜLLERİ , JAY-Z , LGBT , GAY , EŞCİNSEL , İNSAN HAKLARI