11 Temmuz 2019

Bambi Northwood-Blyth'ın New York Rehberi

EDİTÖR: İLKE BEYAZ

Bambi Northwood-Blyth, onu diğerlerinden farklılaştıran kaşları, karşı konulamaz gülüşü ve 1.73 cm boyuyla modellik kariyerindeki basamakları hızlı tırmananlardan. Bambi, en son yer aldığı Vogue Eyewear kampanyası da dahil olmak üzere, kampanya çekimleri için sıkça seyahat ediyor. Kariyerindeki ilk defile olan Paris Moda Haftası için yaptığı yolculuktan başlayıp, en yakın kız arkadaşlarıyla 9 ayda 28 ülke gezdikleri seyahat de dahil, Bambi’nin dünyadaki çoğu insandan daha fazla ülkeye seyahat ettiği kesin. Ancak her nereye giderse gitsin, onun en iyi bildiği ve en çok sevdiği tek bir yer var. O da şu an evi olan New York!

vogue eyewear

Dünyada büyük ses getiren Vogue Eyewear x Gigi Hadid kapsül koleksiyonunun son kampanya lansmanından hemen önce, 28 yaşındaki Northwood’un, favori restoranlarının, spor yaptığı yerlerin ve güzellik salonlarının dahil olduğu New York rehberini keşfettik. 

“Aralıklarla 8 yıldır New-York’ta yaşıyorum. 8 sene önce, 18 yaşımda ilk modelliğe başladığımda taşınmıştım ancak işim dolayısıyla bir gelip bir gidiyordum. Son 3 yıldır, artık temelli olarak yerleştim. Burası başka hiçbir yere benzemiyor.” diyor Bambi. 

 

Şehrin en sevdiği kısmı?

“Ben yürümek ve alışveriş yapmak için ideal olan East Village’da yaşıyorum. Orada High Vibe (East 3rd Street) ve Kollectiv gibi sağlıklı yaşam mağazaları var. Buralarda kristaller, tarot kartları ve sağlığınıza ve güzelliğinize iyi gelecek bir sürü şey bulabiliyorsunuz.”

Sağlıklı yaşam Northwood-Blyth’ın en önem verdiği konulardan. “Bol su içmeye, egzersize, ter atmaya, sağlıklı ölçüde güneş almaya (tabii SPF sürerek ve muhteşem gözlükler takarak) ve sürekli hareket etmeye inanıyorum. Vücudunuz ne kadar iyi bir durumdaysa, siz de o kadar iyi hissediyorsunuz. Sabah egzersiz yapmak için kendime ayırdığım zamanda kendimi çok iyi hissediyorum ve uyanıp kafamı toparlamam için bana çok yardımcı oluyor.”

"Williamsburg Köprüsü’nden koşmaya bayılıyorum. Bu yaklaşık yarım saatte tamamlayabileceğiniz 5 kilometrelik bir parkur. Size eşlik eden Manhattan ve Brooklyn manzarasıysa inanılmaz. Eskiden koşmayı çok sevmezdim, New York maratonuna hazırlanırken koşmaya başladım. Koşarken ve dans ederken koordinasyonumu sağlamak konusunda pek iyi olduğum söylenemez ama yine de deniyorum! Eğer siz de koşmayı pek sevmiyorsanız New York’ta deneyebileceğiniz çok fazla ders opsiyonu var. Y7 Yoga’yı çok seviyorum. Upper East Side, Williamsburg ve Midtown Manhattan’da bulunan Bryant Park’ta stüdyoları var. Ayrıca, New York tarzı bir spor salonu deneyimi için SoulCycle’ı öneririm.” diyor.

Formunu korumak ve sağlıklı bir diyete sadık kalmak, 10 yaşında Tip 1 Diyabet teşhisi konulmuş Bambi için çok önemli. “2 sene öncesine kadar bu konuyu pek paylaşmıyordum. Sanırım çok özgüvenim yoktu. Diyabet daimi bir durum ve ben çok uzun zamandır bunu bilincinde çok sağlıklı besleniyorum."

 vogue eyewear

Peki Bambi’nin New York’ta spordan sonra hep gittiği brunch mekanı?

“Brunch için taze ve iyi hissettiren bir şeyler istiyorsanız SoHo’da bulunan Ruby’s şahane. Çok samimi bir ortamı olan sevimli bir Avustralya kafesi. Kahvaltı kaseleri ve salataları çok güzel, ayrıca Matcha çaylarına bayılıyorum. East Village’de bulunan Juicy Lucy’s ve meyve suları da son dönem favorilerimden."

 vogue eyewear

Yemeği halletmiş olduk ama hiçbir New York seyahati tırnak bakımına gitmeden bitmemeli. Bambi’nin manikür için gitmeyi en sevdiği yer neresi mi...

“Tırnak bakımı için farklı yerler denemeyi seviyorum ama East 1st Street’de bulunan Hollywood Nails’in yeri ayrı. Akrilik tırnaklar için arkadaşlarım hep oraya gidiyor. Şahsen ben daha naturel gözüken tırnakları seviyorum ama telefonumda fotoğraflarımı açtığınızda hep daha eğlenceli renge boyattığım tırnaklarımı görürsünüz. Yaptırmak istediğim çok fazla tırnak modeli var ama ellerim benim güçlü yanım değil. Tırnaklar hakkında esinlenmek istiyorsanız, ben Byrdie Beauty’nin #manimonday’ine bayılıyorum. Fotoğraflarını elleri güzel olan arkadaşlarıma yolluyorum.”

vogue eyewear

En önemli güzellik sırrı?

“New York’ta deneyebileceğiniz ve onlarca bakım uygulaması yaptırabileceğiniz sayısız mekan var. 2 dakikalık yüz masajı olmazsa olmazım. Ama benim en önemli tavsiyem her zaman 8 saatten fazla uyumaya çalışmak. Tek bir seferde de olmasına gerek yok, gün içerisindeki kestirmeleriniz de bu saate dahil edebilirsiniz."

"Uzun uzun keyif yapacak zamanı olmayanlar için Northwood-Blyth’ın ilk önerisiyse güneş gözlükleri! “Güne başlamaya hazır olmadığımda, elim ilk olarak güneş gözlüklerime gider. Biraz çekingen bir günümdeysem gözlük taktığımda kendimi çok daha güçlü hissederim. Olmazsa olmaz aksesuarım kesinlikle gözlükler.”

Vogue Eyewear Gigi Hadid 2019 Koleksiyonu şimdi Vogue Eyewear ve seçili mağazalarda.

ETİKETLER: BAMBİ NORTHWOOD-BLYTHE , VOGUE EYEWEAR , GÜNEŞ GÖZLÜĞÜ , NEW YORK