02 Nisan 2015

Arzu Sabancı’dan Kapsül Koleksiyon

YAZI: KONCA AYKAN

Geçtiğimiz hafta Pinko by Arzu Sabancı kapsül koleksiyon lansmanı için İstanbul’dan bir geceliğine Milano’ya uçtum. Koleksiyon hakkında hiçbir bilgim yoktu, oldukça meraklıydım. 
 
 
Hikaye şöyle başlıyor: Arzu Sabancı çok beğenerek giydiği ünlü İtalyan moda markası Pinko’yu 2007 yılında Türkiye'ye getiriyor. O günden bugüne ise tüm satın alma süreçlerini kendisi yönetiyor. Arzu Sabancı markanın satın almalarını yaparken, Türk müşteriler için tasarımların proporsiyonlarını değistirmek, farklı detaylar eklemek istiyor. Pinko’nun İtalya’daki kreatif ekibi bu değişimlerden o kadar memnun kalıyor ki, 2015 İlkbahar / Yaz sezon koleksiyonunu Arzu Sabancı'nın tasarlamalarını istiyorlar. Ve bu ortaklaşa çalışmanın sonucunda Pinko by Arzu Sabancı kapsül koleksiyonu ortaya çıkıyor. 
 
 

pink flowers and a lovely couple of days. arzu sabanci for pinko.??

A photo posted by koncaaykan (@koncaaykan) on

 
 
Via Monte Napoleone caddesindeki Pinko mağazasında yapılan lansmanda çizgili kalem etek, militer gömlek ve beyaz tiril tiril diz altı elbiseler favorilerimden sadece bir kaçı. Bugün itibariyle Pinko by Arzu Sabancı kapsül koleksiyonu tüm dünyayla aynı anda Pinko’nun İstanbul Nişantaşı ve İstinye Park mağazalarında yerini aldı. İlk iş favorilerim arasında yer alan o çizgili eteği  bugün satın alıp, yazın lastik ayakkabım ve kot ceketimle kombinleyeceğim. 
 
Güzel bir bahar dilerim.

 

ETİKETLER: KONCA AYKAN , PİNKO , ARZU SABANCI