04 Şubat 2020

Amber Heard ve Johnny Depp Arasında Neler Oluyor?

YAZI: ZEYNEP GÜR

amber,heard,johnny,depp

Fotoğraf: Instagram/@amberheard 

Son zamanlarda Amber Heard ve Johnny Depp cephesinde merak uyandıran havadisler yaşanıyor. Johnny Depp'in 2015 yılında evlenip 2017 yılında şiddet gördüğü gerekçesiyle boşanma kararı aldığı eski eşi Amber Heard ile ilgili yeni iddialar ortaya atılıyor. Aquaman filminin yıldızı Amber Heard eski eşi Johnny Depp tarafından şiddete maruz kaldığını öne sürerek boşanma talebinde bulunmuştu. O dönemde Karayip Korsanları'ndaki Jack Sparrow karakteriyle kariyerinin doruklarına tırmanan Johnny Depp, Disney ile anlaşmasını sonlandırmak zorunda kalıp sırf bu iddialar yüzünden Hollywood ile arasına set çekmişti.

amber,heard

Fotoğraf: Instagram/@amberheard

Amber Heard'ün şiddet iddialarının üzerinden aylar sonra karalama davası açmaya karar veren Johnny Depp, asıl şiddete maruz kalan tarafın kendisi olduğunu öne sürerek 50 milyon dolarlık bir tahkir davası açmaya karar vermişti. Johhny Depp'in hamlesi karşısında gafil avlanan Amber Heard, tahkir davasının düşürülmesi için üç kere başvuruda bulunmasına rağmen tüm bu çabaları cevapsız kaldı. Bunun nedeni Johnny Depp'in eski eşinin karşısına 87 kamera kaydı, 31 tanık ve 3652 adet kanıtla çıkma hazırlıklarında olmasıydı. Oysa Amber Heard'ün sunduğu kanıtların sayısı sadece 870 adetti.  

amber,heard

Fotoğraf: Instagram/@amberheard

Johhny Depp'in Amber Heard tarafından psikolojik ve fiziksel şiddet gördüğü fısıltıları ortalıkta dolanırken tam da bu iddialarda doğruluk payı olduğunu kanıtlayan ses kayıtları gündeme bomba gibi düştü. İlişki çıkmazına giren evliliklerini kurtarmak adına kavgalarını kaydedip daha sonra yeniden dinleme kararı alan çiftin ses kayıtları geçtiğimiz günlerde basına sızdı. Johnny Depp'in ciddi boyutta fiziksel şiddete maruz kaldığını kanıtlar nitelikteki 46 dakikalık ses kaydında Amber Heard'ün histerik krizleri de aslında tüm gerçekleri gözler önüne seriyor. 

Tabii tüm bunların üzerine Depp'in eski karısının ailesiyle arasında geçen mesajlaşmaların da ortaya çıkması da cabası: "Ben kızınızı gerçekten çok sevdim. Ama sırf onun doğum gününe geç kaldım diye şu anda boşanıyoruz. Bana arkadaşlarının önünde tehditler savurdu. Şiddet göstermeye kalktığı anda orayı terk ettim. Zaten ne zaman bana şiddet uygulamaya kalksa evden ayrılıyorum. Benim hakkımda söyledikleri doğru değil. Ben ona telefon fırlatmadım. Bu olanların hiçbirini hak etmiyorum. Eğer bu olaylar gerçekten yaşanacaksa, ben de cevapsız kalmayacağım." 

Tüm bu hızlı gelişmelerin ardından Aquaman filmindeki rolü askıya alınan Amber Heard'ün oyunculuk kariyeri tehdit altında olsa da, Johnny Depp'in Jack Sparrow'la randevusu yakındır!

ETİKETLER: AMBER HEARD , JOHNNY DEPP