08 Nisan 2015

86’lık Model Baddie Winkle

YAZI: İNAN KIRDEMİR

Baddie Winkle 86 yaşında. Instagram hesabında yaklaşık 700 bin, Twitter’da 250 bin takipçisiyle bir sosyal medya fenomeni. Sosyal medyada yarattığı rüzgar, Los Angeles’ın Dimepice markasının yeni yüzü olmasıyla yönünü modaya da çevirdi. Dimepiece imzalı mayolarla Nikko La Mere’in objektifine poz veren 86’lık model, zamanı durdurmayı başarmış, yaşsızlığın formülünü bulmuş gibi. Kendini "1926’dan bu yana erkeğinizi çalıyorum." cümlesiyle tanımlıyor. 
 
 
 
Çoğu zaman kusursuzluğun ihtişamından beslenen moda dünyasına, "kusurlu" bir güzellik anlayışı getirerek meydan okuyor. Torununun teşvik etmesiyle merak edip bulaştığı sosyal medyada ikon koltuğuna çoktan oturdu. Yaşlanınca hayatın biteceği inancını reddediyor. Bu yüzden hala haftada 3 kez su aerobiği yaparak canlı tuttuğu yaşam iştahı, 86 yaşında mayo giyerek objektif karşısına geçmesinin özgürlük ve cesaret anahtarı. 
 
 
Birbirinden eğlenceli kampanya fotoğraflarıyla, yaz enerjisini şimdiden hissettiren Baddie, sadece bir sosyal medya fenomeni değil, aynı zamanda eşşiz bir ilham perisi.
 

 

ETİKETLER: GUERLAİN , LOS ANGELES , BADDİE WİNKİE , DİMEPİECE , NİKKO LA MERE