29 Mayıs 2017

2017 Cannes Zaferi Diane Kruger ve Fatih Akın'ın

YAZI: İNAN KIRDEMİR

Cannes Film Festivali'nin kırmızı halısında kaybeden kimse yok fakat şıklık yarışını sinema dünyasının en prestijli ödülüyle kazanmak ise bir başka. 

Diane Kruger, Fatih AkinFotoğraf: Getty Images Turkey

2017 Cannes Film Festivali'nde, bu başarının sahibi Diane Kruger. Fatih Akın'ın yazıp yönettiği 'In the Fade' filmindeki performansıyla, 'En İyi Kadın Oyuncu Ödülü'ne layık görülen Alman aktris hem güzelliğiyle, hem de zarif şıklığıyla festival kapanışını büyüledi. Kruger'ın kavalyesi de, dağınık uzun saçları ve karizmatik duruşuyla Fatih Akın'dan başkası olamazdı.

Cannes Film Festivali'ni kapatmak, her gerçek yönetmenin çocukluk hayali. Yıllardır bu anı bekleyen Fatih Akın, siyasal diyebileceğimiz son filmi 'In the Fade' ile düşlerini gerçekleştiriyor. Film, Berlin'de bir terör saldırısı sonucunda ailesini kaybeden bir kadının hikayesini anlatıyor.

Diane Kruger, Fatih Akin

Fotoğraf: Getty Images Turkey

Filmin konusuna ve hikayesine uygun bir şekilde son derece ağır ve zarif bir tasarımla karşımıza çıkan Diane Kruger, başta Cannes prestiji olmak üzere elde ettiği başarıyı da muhteşem bir zarafetle taşıyor. Siyah bir Jonathan Simkhai elbisesiyle, bu başarıyı göz kamaştıran bir kırmızı halı şıklığına dönüştüren Kruger'ın, 'In the Fade'deki oyunculuk performansı daha çok konuşulacak.

2017 Cannes: En İyi Kırmızı Halı Görünümleri

ETİKETLER: 70. CANNES FİLM FESTİVALİ , 2017CANNES , DİANE KRUGER , FATİH AKIN , IN THE FADE